Служба безпеки України заявляє, що викрила учасника «мережі інтернет-провокаторів», який за завданням Росії поширював у соцмережах паніку серед українців після введення воєнного стану, шляхом розповсюдження фейків. Про це йдеться у заяві СБУ.

За даними СБУ, мешканець міста Кам’янське на Дніпропетровщині поширював у соцмережах інформацію із публічними закликами до зміни меж території та держкордону України.

В СБУ кажуть, що виявили електронне листування чоловіка з громадянами РФ та мешканцями анексованого Криму, які дали йому завдання поширювати статті щодо «правомірності» дій Військово-морських сил Росії поблизу Керченської протоки та засудження дій українських моряків.

Крім того, СБУ встановила, що після введення воєнного стану числені українці отримали від росіян завдання із поширення фейків.

«Куратори з РФ розсилали фейкову інформацію нібито від української влади із вказівками щодо «використання для військових потреб» автомобілів з іноземною реєстрацією, фейкові фотографії порожніх продуктових прилавків магазинів на території України, великих черг на автозаправних станціях, повісток з військових комісаріатів у межах загальнодержавної мобілізації», — йдеться у повідомленні.

В СБУ кажуть, що в Україні планувалось створння мережі таких «інтернет-провокаторів».

Триває досудове слідство у межах кримінального провадження, розпочатого за ст. 110 КК України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нашкодити може паніка, а не воєнний стан, але долара по 40 гривень не буде

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня. Рішенню про воєнний стан передувала агресія Росії в морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: