Місія міжнародного валютного фонду достроково завершила свою роботу в Україні через рішення про розпуск парламенту та несформованість нового уряду. У представництві МВФ в Україні цю заяву урядовця спростували.

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів України Олександр Саєнко під час конференції «Відповідальність, довіра та інклюзивність: бачення реформ завтрашнього дня», яка відбувається у Києві 22 травня, передає «Інтнрфакс-Україна».

«МВФ, враховуючи… розпуск Верховної Ради та несформованість нового уряду, припинив місію в Україні», — заявив Саєнко.

У коментарі Громадському у прес-службі МВФ в Україні повідомили, що місія МВФ продовжує працювати в Україні.

«Наша заява залишається незмінною. Представництво МВФ в Україні інформує, що експерти МВФ продовжують свої зустрічі з представниками влади», — повідомили у МВФ.

За даними агентства «Інтерфакс-Україна», яке посилається на свої джерела, місія МВФ продовжує працювати в Україні, проте через неможливість здійснити запланований перегляд програми через розпуск парламенту та відставку уряду, статус місії можуть переглянути.

Зазначимо, що 22 травня низка українських ЗМІ повідомляли про дострокове припинення роботи місії МВФ в Україні. Згодом цього ж дня МВФ повідомили, що ця інформація не відповідає дійсності і представники фонду продовжують працювати в Україні.

21 травня в Україну прибула місія МВФ. Представники фонду провели зустріч з міністеркою фінансів та прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Місія перебуватиме тут 2 тижні та має ухвалити рішення про виділення траншу МВФ на 1,3 мільярда доларів або розпочати процес перегляду чинної програми.

Раніше американський банк JP Morgan, прогнозував, що до кінця 2019 року Україні не вдасться отримати новий транш Міжнародного валютного фонду в межах кредитної програми stand-by.

Очільниця МВФ висловила стурбованість судовими справами навколо націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, в Нацбанку запропонували розпочати переговори з МВФ щодо нової програми восени 2019 року.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів. Перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Поділитись: