В Європарламенті запропонували створити спецгрупу, яка «подбає про мирний процес в Україні»
Депутат Європарламенту із Литви від групи Європейських народників Андрюс Кубілюс запропонував створити в ЕП керівну групу, яка «подбає про мирний процес в Україні».
Відповідну пропозицію Кубілюс озвучив під час обговорення українського питання на пленарному засіданні в Брюсселі, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
«Мир — це справа не тільки України. Тому я пропоную створити в Європейському парламенті спеціальну керівну групу, яка подбає про мирний процес в Україні, таку, як у нас є по Брекзіту», — запропонував політик.
Він також нагадав колегам, що Україна стала «жертвою російської агресії через те, що вони вибрали європейську інтеграцію».
Кубілюс наголосив, що керівництво України «шукає рішення, яке б допомогло принести мир, безпеку і територіальну цілісність, не дивлячись на той факт, що ключі до миру — не в Києві, а в Кремлі».
«Ми повинні віддати належне українському керівництву за його волю шукати мир, але ми не можемо підштовхувати його до виконання якихось нереальних формул», — сказав депутат ЄП.
Також, за словами Кубілюса, «виглядає так, що Україна стає жертвою президентської кампанії в США».
1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна погоджується на «формулу Штайнмаєра».
«Формула» дуже коротка і передбачає лише, що окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
Про виведення військ та контроль з боку України за кордоном до виборів у формулі не йдеться.
Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще в 2015 році і кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв.
Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі:
- виведення незаконних збройних формувань,
- гарантії вільного волевиявлення,
- недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Водночас Зеленський анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу.
- Поділитися: