Штат Державного бюро розслідувань (ДБР, ред.) варто розширити, аби повністю передати проведження від Генпрокуратури, у яких ДБР буде здійснювати слідство. Про це в ефірі Громадського повідомив Володимир Петраковський, експерт Реанімаційного пакету реформ.

На питання журналіста, які кроки ще необхідно здійснити, щоб завершити реформу Генпрокуратури України, експерт сказав:

«На мій погляд, перше, це потрібно повернути ось ці положення щодо поетапного зменшення органів прокуратури, повністю віддати слідство на Державному бюро розслідувань, не гратись у перехідні періоди. Можливо, навіть розширити штат ДБР в цьому контексті, щоб вони могли повністю перейняти ці провадження».

Петраковський додав, що ГПУ також необхідно допрацювати положення, які стосуються діяльності Дисциплінарно-кваліфікаційної комісії прокурорів і Ради прокурорів.

«Ключове в цьому плані, це гарантувати прокурорам механізм виплати заробітної плати, яка передбачена законом, без ручних режимів», — сказав експерт.

Зазначимо, згідно з реформою ГПУ, яка розпочалась у 2014 році, Генпрокуратура втрачає функцію слідства і має передати розслідування важливих злочинів, пов’язаних з корупцією та злочинами високопосадовців, ДБР та НАБУ. Однак ДБР досі повноцінно не розпочало роботу.

17 серпня перші 42 переможці конкурсу склали присягу та були призначені на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань.

Раніше повідомлялося, що визначено 180 переможців конкурсу на посади в центральному апараті ДБР: 54 державних службовців та 126 слідчих.

16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Генеральна передача справ: хто розслідуватиме злочини високопосадовців

Згодом, в інтерв'ю Громадському Труба заявив, що запуск підконтрольного йому відомства затягують.

Під час голосування за голову ДБР було багато обставин, які вказували на те, що «немає вільного вибору», вважає керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

Горбатюк подавався на посаду глави ДБР, але його не допустили через те, що він нібито пропустив терміни подання заяви і вчасно не надав документи. Тепер він планує оскаржити у новоствореному Верховному суді рішення комісії про недопущення його до конкурсу на посаду директора ДБР.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile