Колишній операційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко обійняв посаду виконавчого директора компанії, а його робота відтепер сфокусується на відносинах з російським Газпромом та стягненні з нього заборгованості за рішеннями Стокгольмського арбітражу.

Крім цього, Вітренко відтепер координуватиме переговори щодо майбутнього транзиту газу через газотранспортну систему України.

«Посада головного операційного директора залишатиметься вакантною до того часу, коли буде впроваджена нова операційна модель. Щойно нові принципи та нова організаційна структура будуть запроваджені, компанія призначить головного виконавчого директора з числа співробітників НАК «Нафтогаз України» або сторонніх кандидатів, які найбільше відповідатимуть посаді», — додають у Нафтогазі.

Там також повідомляли, що попросили уряд ліквідувати правління компанії та перейти до моделі персональної відповідальності.

Зазначимо, що на початку липня Нафтогаз подав проти Газпрому новий позов до Стокгольмського арбітражу, у якому вимагає стягнення 11,6 мільярда доларів.

10 листопада стало відомо, що швейцарський суд заборонив компаніям Nord Stream AG та Nord Stream 2 AG які обслуговують та будують російські газопроводи «Північний потік» та «Північний потік-2» розраховуватись з російським Газпромом.

24 жовтня у Нафтогазі повідомили, що стягнули з Газпрому вже 18 мільйонів доларівна виконання рішення Стокгольмського арбітражу у справі про транзит та постачання газу.Нагадаємо, що вперше Нафтогаз повідомив, що стягнув 9 мільйонів доларів з Газпрому 10 жовтня.

Станом на кінець вересня, розмір пені за невиконання Газпромом рішення арбітражу склав 110 мільйонів доларів.

Нафтогаз судиться з Газпромом від 2014 року щодо двох великих питань: ціни на російський природний газ і транзит.

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів у понад 10 разів відповідно до його фактичних потреб в імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК Нафтогаз 2,56 мільярда доларів.

Російський газовий монополіст подав апеляцію в суд округа Свеа, Швеція наприкінці березня 2018 року. Пізніше в Газпромі повідомляли, що не виплачуватимуть компенсацію Нафтогазу доти, доки не отримають рішення цього апеляційного суду.

16 липня в Нафтогазі заявили, що продадуть конфісковані активи Газпрому, якщо не отримають 2,6 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що серед активів Газпрому, які можуть конфіскувати на користь Нафтогазу, є акції компанії Nord Stream AG, яка здійснює будівництво та експлуатацію російських газопроводів «Північний потік» та «Північний потік-2».

У Нафтогазі заявили, що Газпром не збирається проводити переговори про укладання договору на транзит газу після 2019 року до того, як отримає рішення шведського апеляційного суду у справі виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

Нагадаємо, суд у Швеції поновив рішення про примусове стягнення з Газпрому 2,6 мільярди доларів на користь Нафтогазу.

Раніше у Нафтогазі заявили, що не укладатимуть мирову угоду з Газпромом щодо Стокгольмського арбітражу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile