В’їзд в Україну нових дипломатів РФ поки не розглядається — МЗС
Україна поки не розглядає питання в’їзду на її територію нових російських дипломатів замість тих 13, яких оголосили персонами нон грата.
Україна поки не розглядає питання в’їзду на її територію нових російських дипломатів замість тих 13, яких оголосили персонами нон грата.
Про це в ефірі «112 Україна» сказала речниця Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.
За її словами, та чи інша держава закріплює за собою право визначати, якою буде кількість дипломатів на її території.
«Теоретично на ці посади можуть приїхати нові дипломати, якщо на це буде наша згода. Але наша мета була — видворити тих, хто працював на російські спецслужби», — заявила Беца.
Вона також додала, що Україна і надалі звертатиметься до міжнародних партнерів для посилення санкцій проти Росії — як персональних, так і економічних.
Дипломатів Росії висилають 27 країн, загалом буде видворений 151 представник РФ.
27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.
26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. Росія пригрозила відповіддю на висилку російських дипломатів з України.
15 країн Євросоюзу заявили, що солідарні з Британією. Водночас низка країн ЄС досі не вислали російських дипломатів.
У РФ заявили, що вишлють щонайменше 60 дипломатів США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів
Раніше прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити
66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.
Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.
Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.
- Поділитися: