Власник затриманого СБУ російського танкера стверджує, що не знав про кримінальну справу проти судна
У компанії «Альтомар Шиппінг», якій належить затриманий Службою безпеки України російський танкер NEYMA, запевняють, що нічого не знали про те, що судно фігурує в українській кримінальній справі.
Про це повідомляє DW.
«Якби ми мали таку інформацію, то не відпустили б його в Ізмаїл і, можливо, навряд чи купили б», — заявили у компанії.
За словами співробітниці компанії, яка попросила не вказувати її ім’я, директор компанії Сергій Шувалов зараз перебуває в Ізмаїлі, де вирішував, зокрема, й питання повернення екіпажу судна.
За даними відкритої міжнародної бази донедавна танкер належав збанкрутілому російському ТОВ «Волго-Донское судовое агентство», а з лютого 2019 року його власником значиться компанія з Геленджика «Альтомар Шиппінг».
За судно «Альтамар Шиппінг» заплатило 31 мільйон рублів (майже пів мільйона доларів), вказано у повідомленні про розпродаж майна. Однак коли в російському Краснодарі ще тривала організація торгів з продажу танкера, він вже перебував в українському розшуку. Зазначимо, що крім танкера NEYMA українські військові кораблі захоплювали три російські буксири — «Быстрый», «Гандвик» та «Эльтиген».
Нагадаємо, 25 липня Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці. Цей танкер зайшов під прапором у порт Ізмаїл під новою назвою NIKA SPIRIT.На судні здійснили обшук для встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Також допитали членів екіпажу та вилучили документи, необхідні для встановлення істини у провадженні. Затримане судно є речовим доказом, тому готується клопотання до суду про його арешт.
Росія одразу відреагувала на затримання й заявила, що «з'ясовує обставини події для застосування адекватних заходів».
Пізніше в СБУ заявили, що екіпаж судна не порушував норми Морського права та закони України, тому підстав для затримання російських моряків встановлено не було. 26 липня моряки повернулися додому.
- Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.
- При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення. В низці регіонів України оголосили воєнний стан.
- Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їх вивезли до СІЗО Москви.
- 25 травня 2019-го Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов'язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. Однак Кремль не планує звільняти 24-х українських моряків попри рішення трибуналу.
- 15 липня українських моряків включили до списку обміну полоненими.
- 17 липня 2019-го Денісова запропонувала звільнити українських моряків під її особисте зобов'язання, оскільки у кримінально-процесуальному кодексі РФ передбачена можливість відпустити затриманих під особисте зобов’язання або поручителя.
- Того ж дня Лефортівський суд Москви продовжив тримання під вартою усім 24 військовополоненим морякам на 3 місяці.
Останніми днями активно обговорюється можливість звільнення українських моряків, захоплених Росією у листопаді 2018-го року. Звільнити моряків закликав Зеленський. Про це він говорив із президентом РФ Володимиром Путіним.
Водночас, український дипломат, представник України в Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний закликав «зняти рожеві окуляри» й перестанемо анонсувати звільнення моряків за день-два. За його словами, це «важкучий» процес.
- Поділитися: