У компанії «Альтомар Шиппінг», якій належить затриманий Службою безпеки України російський танкер NEYMA, запевняють, що нічого не знали про те, що судно фігурує в українській кримінальній справі.

Про це повідомляє DW.

«Якби ми мали таку інформацію, то не відпустили б його в Ізмаїл і, можливо, навряд чи купили б», — заявили у компанії.

За словами співробітниці компанії, яка попросила не вказувати її ім’я, директор компанії Сергій Шувалов зараз перебуває в Ізмаїлі, де вирішував, зокрема, й питання повернення екіпажу судна.

За даними відкритої міжнародної бази донедавна танкер належав збанкрутілому російському ТОВ «Волго-Донское судовое агентство», а з лютого 2019 року його власником значиться компанія з Геленджика «Альтомар Шиппінг». 

За судно «Альтамар Шиппінг» заплатило 31 мільйон рублів (майже пів мільйона доларів), вказано у повідомленні про розпродаж майна. Однак коли в російському Краснодарі ще тривала організація торгів з продажу танкера, він вже перебував в українському розшуку. Зазначимо, що крім танкера NEYMA українські військові кораблі захоплювали три російські буксири — «Быстрый», «Гандвик» та «Эльтиген».

Нагадаємо, 25 липня Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці. Цей танкер зайшов під прапором у порт Ізмаїл під новою назвою NIKA SPIRIT.На судні здійснили обшук для встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Також допитали членів екіпажу та вилучили документи, необхідні для встановлення істини у провадженні. Затримане судно є речовим доказом, тому готується клопотання до суду про його арешт.

Росія одразу відреагувала на затримання й заявила, що «з'ясовує обставини події для застосування адекватних заходів».

Пізніше в СБУ заявили, що екіпаж судна не порушував норми Морського права та закони України, тому підстав для затримання російських моряків встановлено не було. 26 липня моряки повернулися додому. 

Останніми днями активно обговорюється можливість звільнення українських моряків, захоплених Росією у листопаді 2018-го року. Звільнити моряків закликав Зеленський. Про це він говорив із президентом РФ Володимиром Путіним.

Водночас, український дипломат, представник України в Тристоронній контактній групі Роман Безсмертний закликав «зняти рожеві окуляри» й перестанемо анонсувати звільнення моряків за день-два. За його словами, це «важкучий» процес.

Поділитись: