Всесвітня організація охорони здоров’я вирішила поки не оголошувати надзвичайний стан через розповсюдження нового коронавірусу з Китаю.

Про це на брифінгу оголосив глава надзвичайного комітету ВООЗ Дідьє Хусін.

За його словами, думки членів комітету розділилися порівну. Хусін зазначив, що з одного боку, ситуація розвивається досить швидко, а з іншого — кількість жертв поки незначна.

«Надзвичайний комітет порекомендував генеральному директору ВООЗ, що зараз не час оголошувати надзвичайний стан. Нині — зарано вважати його надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров'я міжнародного масштабу», — сказав він.

Хусін звернувся до влади Китаю з проханням і надалі надавати інформацію щодо захворювання і співпрацювати з ВООЗ. Країни, в яких також виявлять новий вірус, він попросив бути готовими «вирішувати ці спорадичні випадки».

Гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус зазначив, що для Китаю ця ситуація точно є надзвичайною ситуацією, але вона поки не стала такою у глобальному масштабі.

Востаннє ВООЗ оголошував надзвичайний стан у 2019 році під час спалаху вірусу Еболи — тоді в Конго від нього померли понад 2000 людей. Раніше його оголошували під час епідемії свинячого грипу у 2009 році, спалаху поліомієліту та Еболи у 2014-му і вірусу Зіка — у 2016-му.

Нагадаємо:

  • Спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань (провінція Хубей) у грудні 2019 року.
  • 20 січня Національна комісія з охорони здоров’я Китаю вперше офіційно підтвердила, що інфекція може передаватися від людини до людини.
  • Кількість жертв від нового коронавірусу у Китаї зросла до 18, а кількість підтверджених випадків зараження перевищила 600.
  • Вірус вже зафіксували за межами Китаю, зокрема в ТаїландіЯпоніїПівденній КореїСША, Росії, а також Сінгапурі.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, скоріш за все, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: