Вселенський патріархат вирішив розпустити архієпископство РПЦ у Західній Європі — ЗМІ
Синод Вселенського патріархату схвалив розпуск архієпископства Російської православної церкви (РПЦ) у Західній Європі.
Про це повідомило видання Оrthodoxie з посиланням на власні джерела.
«Священний Синод Вселенського патріархату, який зібрався сьогодні на Фанарі (історичний район Константинополя, де розташована резиденція Вселенського патріарха — ред.), вирішив розпустити архієпископство Російської православної церкви, відмінивши патріарший томос від 1999 року», — йдеться у повідомленні.
За даними видання, офіційне підтвердження цієї інформації з’явиться в найближчий час.
Нагадаємо, 27 листопада розпочалося засідання Синоду Вселенського патріархату, на якому мають ухвалити рішення про томос для України.
19 листопада у Константинополі офіційно підтвердили намір надати Україні томос, а також повідомили, що Об’єднавчий собор відбудеться у грудні.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтнясинод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем
Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Філарет без анафеми: що означає рішення Константинополя щодо предстоятеля УПЦ КП
Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часомвідбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України
Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна
- Поділитися: