У Мінську затримали росіянку Анну Богачову, її ім’я є в «списку Мюллера» — списку підозрюваних у втручанні в вибори в США.

Як повідомляє російська служба ВВС, Богачову затримали і допитали у білоруській столиці.

Богачову затримали на вимогу Вашингтона в межах справи про втручання РФ в американські вибори.

Згодом її відпустили.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату.

Згодом повідомлялося, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

Після тривалого розслідування Мюллер довів, що Росія і справді втручалася у вибори, але жодної співпраці між Трампом та росіянами під час кампанії розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера не виявило. 

Загалом, Мюллер встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей, які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні. Так, ексглаву президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.

У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.

Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».

Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Поділитись: