Світ

Як Єреван святкував 100 днів прем’єрства Пашиняна (ФОТОРЕПОРТАЖ)

17 серпня, 2018 23:38
Світ/Як Єреван святкував 100 днів прем’єрства Пашиняна (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Зберегти
Вигляд
«Я хочу вам доповісти», — такими словами прем'єр-міністр Нікол Пашинян розпочав своє звернення до народу. 17 серпня на площі Республіки у Єревані відбулось віче й святковий концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра. Ця площа була епіцентром революційних подій в квітні, тепер на неї знову зійшлися сотні тисяч людей.

«Я хочу вам доповісти», — такими словами прем'єр-міністр Нікол Пашинян розпочав своє звернення до народу. 17 серпня на площі Республіки в Єревані відбулося віче й святковий концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра. Ця площа була епіцентром революційних подій у квітні. Тепер на неї знову зійшлися сотні тисяч людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 100 днів прем'єра Вірменії Пашиняна: перемога з присмаком зради​

17 серпня на площі Республіки у Єревані відбулось віче з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/Громадське

Послухати промову Пашиняна приїхали вірмени з різних областей країни: площа Республіки була заповнена вщент. ​

У Єревані відбулось віче та концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/ГромадськеУ Єревані відбулось віче та концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/Громадське

Новий прем'єр заявив, що корупції у Вірменії більше немає. Втім, наголосив: це означає лише те, що серед вірменських урядовців більше нема корупціонерів.

Місцеві активісти ж заявляють, що на нижчих рівнях корупція у Вірменії залишається однією з найбільших проблем.

У Єревані відбулося віче та концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/ГромадськеУ Єревані відбулось віче та концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/ГромадськеУ Єревані відбулось віче та концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/Громадське

Коментуючи звільнення з-під арешту другого президента Вірменії Роберта Кочаряна, Пашинян сказав: «З першого дня, коли я зайшов у свою адміністрацію, я сказав: влада більше не буде втручатися в рішення судів. Але це не означає, що деякі судді можуть отримувати вказівки від колишньої корумпованої влади». 

Також прем'єр-міністр заявив: необхідно створити органи перехідного правосуддя, щоб вирішити проблему корумпованих суддів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян 

 У Єревані відбулось віче та концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/Громадське

 У Єревані відбулось віче та концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/Громадське У Єревані відбулось віче та концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/Громадське

У Єревані відбулось віче та концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/ГромадськеУ Єревані відбулось віче та концерт з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/Громадське

17 серпня на площі Республіки у Єревані відбулось віче з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/Громадське У Єревані відбулось віче з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/ГромадськеНа площі Республіки у Єревані відбулось віче з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/ГромадськеНа площі Республіки у Єревані відбулось віче з нагоди 100 днів правління нового прем’єра Фото: Олександр Кохан/Громадське

Зазначимо, що велика кількість людей прийшла через акцію солідарності проти екс-президента Роберта Кочаряна, який напередодні оголосив, що повертається у політику.

Нагадаємо, 8 травня 2018-го Нікола Пашиняна обрали прем'єр-міністром Вірменії. Цьому передували масові протести.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Протестувальники почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент. За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці.  Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах.

Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Пов`язані новини