Міністри торгівлі країн-членів ЄС заявили, що не підтримують ідею щодо обмеження експорту автомобілів до США. Раніше на такому обмеженні наполягав президент США Дональд Трамп.

Про це міністри торгівлі заявили за підсумками зустрічі, яка відбулася 27 травня, передає «Интерфакс».

«Ми на сто відсотків проти цього», — повідомила позицію міністрів країн ЄС міністерка торгівлі Швеції Анн Лінде.

Зазначимо, що на обмеженні обсягів ввезення автомобілів з ЄС до США наполягав президент країни Дональд Трамп. Це обмеження Трамп назвав умовою того, щоб США не обклали весь імпорт європейських автомобілів 25-відсотковим митом.

Зокрема, 17 травня Трамп відклав на 180 днів дату запровадження нових мит на європейські авто. Протягом цього часу США та ЄС мають обговорити умови майбутньої торговельної угоди, яка б враховувала інтереси США.

11 травня Трамп доручив запровадити мита на всі товари, що постачаються до США з Китаю.

Нагадаємо, 10 травня поточного року набули чинності нові мита США на китайський імпорт, сумарна вартість якого складає 200 мільярдів доларів на рік. Адміністрація президента США Дональда Трампа збільшила розмір мит на ці товари більш ніж у 2 рази — до 25%.

Напередодні Трамп заявив, що Китай «зриває» торговельну угоду. У Китаї закликали США піти на зустріч в укладанні нової торговельної угоди.

8 травня США вирішили підвищити мита на певні категорії товарів з Китаю з 10% до 25% за загальною вартістю 200 мільярдів доларів. Китай пообіцяв вжити заходів у відповідь.

Після рішення про зростання тарифів обвалилися фондові ринки Азії та Європи. Також впали ціни на нафту та сировину.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: