Міжнародний пісенний конкурс Євробачення-2019 відбудеться в Тель-Авіві. Ізраїль остаточно обрав місто-переможця, яке прийматиме 64-е Євробачення.

Міжнародний пісенний конкурс Євробачення-2019 відбудеться в Тель-Авіві. Ізраїль остаточно обрав місто-переможця, яке прийматиме 64-е Євробачення.

Про це йдеться на офіційному сайті Євробачення.

Ізраїль мав три основних міста-кандидати на проведення пісенного конкурсу. Це були Тель-Авів, Єрусалим та південний курорт Ейлат. Зазначається, що Тель-Авів представився найбільш креативним та переконливим.

Півфінали Євробачення-2019 відбудуться в Тель-Авіві 14 та 16 травня, а фінал призначили на 18 травня. Місто вперше проводитиме цей конкурс.

Тель-Авів — друге за розміром місто в Ізраїлі після Єрусалиму. У ньому мешкають близько 400 тисяч людей. Тель-Авів вважається бізнес-центром країни. Він розташований на узбережжі Середземного моря.Нагадаємо, що перемогу у фіналі Євробачення-2018 здобула представниця Ізраїлю Netta

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Netta: що варто знати про переможницю Євробачення-2018?

Представник України MELOVIN посів 17 місце у фіналі міжнародного пісенного конкурсу Євробачення-2018.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ MELOVIN: що треба знати про учасника від України на Євробаченні

Голлівудську акторку ізраїльського походження Галь Гадот запросили вести Євробачення-2019, однак вона не підтвердила згоди.

Спочатку влада Ізраїлю заявила, що проводитиме Євробачення в Єрусалимі.

У грудні 2017 року Трамп одноосібно оголосив про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю і заявив про намір перенести в це місто посольство США в Ізраїлі, яке досі розташовувалося у Тель-Авіві.

Це сталося на тлі масового заселення ізраїльтянами палестинських територій поблизу міста-святині трьох релігій. Мусульманські держави закликали визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестини.

Таке рішення Трампа призвело до масових заворушень серед палестинців та викликало критику з боку світової спільноти. 

Дії Трампа суперечать Резолюціям ООН, згідно з якими східна частина міста — це окупована Ізраїлем територія. Тому Радбез ООН не підтримав рішення Трампа про перенесення столиці Ізраїлю.

21 грудня Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує  визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

14 травня в Єрусалимі відкрили посольство США. 16 травня Гватемала услід за США перенесла посольство в Ізраїлі з Тель-Авіву до Єрусалима. Пізніше своє посольство в Ізраїлі до Єрусалима переніс Парагвай. 13 вересня 2018 стало відомо, що Чехія планує перенести посольство в Ізраїлі до Єрусалима.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Столиця Єрусалим: тріумф Ізраїлю, лють Палестини

 

Поділитись: