Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні висловила стурбованість недопуском їхніх представників до непідконтрольних Україні територій.

Про це hromadske розповіло джерело у Тристоронній контактній групі в Мінську за результатами засідання 12 лютого.

За його інформацією, з початку 2020 року Росія 146 разів не допустила представників ОБСЄ до окупованого Донбасу. Зі свого боку Україна — 5 разів.

Повідомляється також, що зустріч ТКГ пройшла «без особливих успіхів»: обговорювали можливі ділянки розведення військ на Донбасі.

Наступна зустріч контактної групи запланована на 26 лютого 2020 року, планують продовжити обговорювати ділянки.

Зазначимо, під час зустрічі лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі однією з домовленостей сторін було розширення мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ — вона почала працювати цілодобово, а не 12 годин, як раніше, на всій території України.

Напередодні президент Володимир Зеленський своїм указом призначив Геннадія Кузнецова уповноваженим представником України у робочій підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі.

На минулому засіданні, 29 січня, учасники ТКГ не дійшли згоди щодо трьох нових ділянок розведення сил і засобів на Донбасі, водночас попередньо домовилися про розведення у районі КПВВ «Гнутово».

Нагадаємо, 9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Головне, про що домовилися лідери «нормандської четвірки»:

Про що НЕ домовилися:

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Поділитись: