Полонений український моряк з буксира «Яни Капу» Віктор Беспальченко у Лефортівському суді Москви, Росія, 17 квітня 2019 року
Фото:

Вікторія Рощина/Громадське

Захоплений Росією військовий моряк Віктор Беспальченко та його наречена Тетяна одружилися в слідчому ізолятору Лефортово в Москві.

Про це повідомив журналіст УНІАН Роман Цимбалюк.

«Сьогодні мені довелось побачити дуже неординарну подію — весілля за ґратами. У московському СІЗО «Лефортово» уклали шлюб наш військовий моряк Віктор Беспальченко та його наречена Тетяна», — написав Цимбалюк.

За словами нареченої Віктора Беспальченка, в СІЗО відбувся лише розпис, справжнє весілля подружжя планує влаштувати після повернення Віктора на батьківщину.

Раніше повідомлялося, що Росії можуть заборонити вхід до портів інших країн через відмову звільнити українських моряків.

25 червня, у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року. Також стало відомо, що захоплені Росією українські кораблі зникли зі стоянки в Керчі.

Раніше у Кремлі захоплені українські судна назвали «речовими доказами». Та згодом російські силовики перемістили їх у Керч.

Зранку 25 листопада 2018 року українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада 2018-го їх вивезли до СІЗО Москви.

17 квітня Лефортовський суд Москви продовжив арешт усім 24-ом українським військовополоненим морякам на 3 місяці. Раніше термін досудового слідства продовжили до серпня.

  • 25 травня 2019-го Міжнародний трибунал з морського права задовольнив позов України та зобов'язав Росію негайно звільнити 3 українських військово-морських кораблів та 24 членів їхніх екіпажів. 28 травня Україна звернулася до РФ щодо організації процесу звільнення українських моряків.
  • Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кремль не планує звільняти 24-х українських моряків: вони залишаться під вартою, адже нібито трибунал не мав юрисдикції для вирішення Керченського конфлікту.
  • В українському МЗС наголошують, що Росія порушила основний принцип імунітету військових кораблів, гарантований Конвенцією ООН з морського права, адже судна «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» затримали в територіальних водах України. Але дії Росії в будь-якому випадку порушували б Конвенцію, навіть якщо б йшлося про територіальні води Росії — військові кораблі та їхні екіпажі не можуть бути заарештовані силовиками іноземних держав та піддані юрисдикції іноземних судів.
Незаконно затримані українські моряки
Фото:

Громадське

Поділитись: