Керівника Центру моніторингу та аналітики громадської організації «Детектор медіа» Отара Довженка 1 червня запрошували до Служби безпеки України на «зустріч у справі Аркадія Бабченка».

Керівника Центру моніторингу та аналітики громадської організації «Детектор медіа» Отара Довженка 1 червня запрошували до Служби безпеки України на «зустріч у справі Аркадія Бабченка».

Проте спочатку журналіст не сприйняв дзвінок серйозно, оскільки його викликали не в тому місті, де він проживає, повідомляє  «Детектор медіа»

«Дзвінок із незнайомого номера я отримав о 16.13. Чоловік назвався Андрієм із Служби Безпеки України і сказав, що хотів би запросити мене на зустріч о 17:00 на вулицю Володимирську. Я відповів, що СБУ точно знає, що я мешкаю у Львові й не зможу прибути до Києва за сорок п’ять хвилин, і порадив краще готуватись до пранків», — цитує видання Довженка.

За його словами, він був упевнений в тому, що його намагались розіграти, поки не побачив розповіді журналістів про зустріч в СБУ.

«Не думаю, що я можу бути у списку, – каже Отар Довженко. – Але в разі чого сподіваюся, що спецслужби попередять мене про це в якийсь більш реалістичний спосіб».

Зазначається також, що «Детектор медіа» звернеться до Служби Безпеки України з запитом щодо того, чи є у «списку потенційних жертв Кремля» їхній працівник.

Раніше засновниця проекту Zaborona.com, журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

Раніше Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка.

Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Також раніше повідомлялось, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка. Він у справі проходить як свідок. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, а не 30-ти, як Луценко заявляв раніше.

Серед них — журналісти. СБУ викликала журналістів Ганапольського та Кисельова, журналісток Тетяну Даниленко та Соню КошкінуОсмана Пашаєва та інших. 

Водночас адвокат підозрюваного в організації вбивства Бабченка Бориса Германа заявив, що у справі немає ніякого списку.

Поділитись: