УКРАЇНА

Журналісти не відповідальні за витік інформації про «список 47» — Інститут масової інформації

6 червня, 2018 21:12
УКРАЇНА/Журналісти не відповідальні за витік інформації про «список 47» — Інститут масової інформації
Зберегти
Вигляд
Журналісти не несуть відповідальності за зберігання та витік інформації щодо так званого «списку 47» — прізвищ журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка»

Журналісти не несуть відповідальності за зберігання та витік інформації щодо так званого «списку 47» — прізвищ журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у рамках «справи Бабченка».

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомила виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк, говорячи про оприлюднення виданням «Страна.ua» списку з 47 прізвищ та порушення Службою безпеки кримінальної справи через це.

«Журналісти не можуть бути за це відповідальними, оскільки вони приватні особи та не несуть відповідальності за зберігання інформації. Тому тут не можна говорити про тиск (з боку СБУ через порушення справи – ред) . Це стандартна процедура. Журналісти можуть фігурувати як свідки», — сказала Романюк.

Вона додала, що в Службі безпеки через витік інформації мають проводити внутрішнє розслідування, в рамках якого мають виявити людину, яка видала ці відомості журналістам.

Водночас шеф-редактока «Детектор медіа» Наталія Лігачова додала, що видання «Страна.ua» при публікації «списку 47» діяло без дотримання стандартів журналістики.

«Треба було дотриматися стандартів: сказати звідки ці відомості, дати підтвердження цьому — зробити дзвінки, або сказати що це анонімне джерело. Також треба було отримати підтвердження від фігурантів списку, чи згодні вони на публікацію», — сказала Лігачова.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

Пізніше стало відомо, що журналістів Ганапольського та Кисельова викликали в СБУ у справі «вбивства» Аркадія Бабченка.

Громадське звернулось до журналіста Османа Пашаєва і він підтвердив, що його також викликали до СБУ через інсценування «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка. Також Громадському стало відомо, що до СБУ викликали журналісток Тетяну Даниленко та Соню Кошкіну.

Засновниця проекту Zaborona.com, журналістка Катерина Сергацкова повідомила, що її також викликали до СБУ після інсценування «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Додамо, що головреда видання Ігора Гужву підозрюють у хабарництві, він виїхав з України.

5 червня СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху. Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

Також суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на вбивство журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. Суд взяв під варту на 2 місяці Германа. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа

Пов`язані новини