Міністр регіонального розвитку України Геннадій Зубко заявив, що зрив у постачанні хлору, необхідного для очищення питної води компанією «Дніпроазот», було «запланованим сценарієм».

Міністр регіонального розвитку України Геннадій Зубко заявив, що зрив у постачанні хлору, необхідного для очищення питної води компанією «Дніпроазот», було «запланованим сценарієм».

Про це Зубко повідомив під час селекторної наради щодо підготовки до опалювального сезону.

«10 травня зупинилось підприємство («Дніпроазот» — ред.) на плановий ремонт і підприємства водопостачання перейшли на споживання  хлору з резерву. І в той час, коли повинна була бути відновлена поставка хлору на підприємства, цього не відбулося. Я вважаю, що це був спланований практично сценарій, який, я вважаю, був дуже загрозливий для всієї країни», — заявив Зубко.

Він також додав, що його відомство буде «розбиратися» з підприємством «Дніпроазот», яке залежить від одного власника, «який іноді заважає працювати системі водопостачання країни».

20 липня стало відомо, що компанія «Дніпроазот» відновила роботу цехів та почала випускати хлор, необхідний для очищення питної води.

20 липня Служба безпеки України почала перевірку дій посадових осіб«Дніпроазоту», причетних до виникнення дефіциту рідкого хлору — основного компоненту для забезпечення населення питною водою.

18 липня Антимонопольний комітет України повідомив про початок розслідування за фактом зловживання монопольним становищем компанією «Дніпроазот», що виготовляє рідких хлор для очищення води.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Хлорний конфлікт: чим загрожує українцям нестача питної води 

15 червня у підприємстві «Дніпроазот» повідомили, що припиняються свою роботу в зв'язку зі збитковістю. За словами глави правління підприємства Сергія Сідорова, завод вимушений зупинити роботу через здорожчання природного газу, який є сировиною для виробництва і складає близько 80% у вартості продукції підприємства.

Підприємство «Дніпроазот​»​ є виробником і постачальником рідкого хлору і соляної кислоти, які необхідні для очищення води.

6 липня Київводоканал заявив про загрозу постачанню питної води в Україні. Згодом Київводоканал повідомив, що водоканали України наразі розглядають різні способи знезараження води, як альтернативу хлору. Комунальне підприємство Дніпропетровської облради «Аульський водовід» також попередило про можливе припинення постачання питної води мешканцям Дніпра та області через нестачу хлору.

«Європейська бізнес асоціація» зазначила, що виробники напоїв можуть закрити діяльність через дефіцит хлору. А «Громадське радіо» повідомило, що ідеться про Carlsberg, Coca-Cola і PepsiCo.

Однак, виконавча директорка «Європейської бізнес асоціації» Анна Дерев'янко у коментарі Громадському заперечила цю інформацію. 

Також, на запит Громадського, у Carlsberg повідомили, що не закривають завод в Україні через дефіцит хлору, але чекають від Уряду допомоги. Coca-Cola і PepsiCo також спростували інформацію про закриття виробництва в Україні, оскільки знайшли альтернативу хлору «Дніпроазот». 

Також «Дніпроазот» заявило, що готове відновити виробництво за умови підвищення цін на цю продукцію.

Поділитись: