Колишнього заступника міністра фінансів України Юрія Буцу призначили урядовим уповноваженим з питань управління державним боргом.

Колишнього заступника міністра фінансів України Юрія Буцу призначили урядовим уповноваженим з питань управління державним боргом.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

Як зазначається, Юрій Буца був заступником міністра фінансів з команди Олександра Данилюка. Він відповідав за питання євроінтеграції.

«На посаді Урядового уповноваженого з питань управління державним боргом Юрій Буца буде працювати над питаннями комерційних зовнішніх запозичень, макрофінансової допомоги ЄС та фінансування під гарантії Світового банку», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що 26 липня на засіданні уряду ухвалили рішення про звільнення двох заступників міністра фінансів України Сергія Марченка та Юрія Буцу. Новими заступниками Мінфіну стали Сергій Верланов та Юрій Джигірь.

Як зазначалось, Сергій Марченко та Юрій Буца були членами команди Олександра Данилюка у міністерстві фінансів. Напередодні стало відомо, що вони подали заяви про відставку.

Раніше виконувачка обов'язки міністра фінансів України Оксана Маркарова заявляла, що заступники колишнього міністра Данилюка продовжують працювати у відомстві. Цим самим вона заперечила слова самого Данилюка про те, що всі заступники, які прийшли працювати до Мінфіну разом з ним, подали у відставку.

Верховна Рада України 7 червня звільнила Олександра Данилюка з посади міністра фінансів. За відповідне рішення проголосували 254 депутати. Виконувати обов’язки міністра фінансів буде Оксана Маркарова.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим запам'ятався на посаді міністра фінансів Олександр Данилюк

6 червня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав подання на звільнення міністра фінансів Олександра Данилюка. 

Представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді Вадим Денисенко (фракція «Блок Петра Порошенка») заявив, що парламент підтримає відставку міністра фінансів.

Сам Данилюк пов’язав своє звільнення з «відмовою брати участь у фінансуванні політичної корупції».

Після новин про відставку Данилюка українські євробонди впали у ціні, а позичковий відсоток за ними зріс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись: