Потяг Київ-Москва є одним з небагатьох прибуткових напрямків — керівник Укрзалізниці
Потяг сполученням «Київ—Москва» є одним з небагатьох прибуткових пасажирських напрямків Укрзалізниці. Про це сказав керівник УЗ Євген Кравцов у коментарі Громадському.
«Неодноразово підтверджувалося аналітиками, що це один з небагатьох прибуткових пасажирських напрямків Укрзалізниці. Але УЗ не може бути суб'єктом зовнішньої державної політики апріорі. Вона — господарюючий суб'єкт. Ми виконуємо завдання і замовлення на перевезення від пасажирів, від громадян, від держави. У нас немає ні компетенції, ні прав стосовно перекриття чи введення якихось транспортних санкцій з іншими державами», — сказав Кравцов.
УТОЧНЕННЯ: Глава Укрзалізниці Євген Кравцов прокоментував сполучення Київ-Москва в інтерв'ю Громадському у вересні 2018-го року, в контексті імовірного припинення сполучення. У попередній редакції новини йшлося про те, що глава УЗ прокоментував сполучення Київ-Москва в контексті заборони в'їзду чоловікам, громадянам РФ в Україну. Це не відповідає дійсності. Перепрошуємо за неточність у читачів та колег.
30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан
Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.
Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові