Україна може розірвати договір з РФ про співробітництво в Азовському морі — МЗС
Міністерство закордонних справ України розглядає можливість розірвання договору з Росією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки.
Про це під час засідання парламентського комітету у закордонних справах повідомив заступник голови МЗС Василь Боднар, передає кореспондент Громадського.
«Думаю, що на одному з наступних засідань цього комітету ми будемо розглядати законопроект про припинення дії цього договору. Я думаю, що це на часі, але коли це буде — я вам не скажу», — сказав Боднар.
Договір між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки був підписаний у 2003 році та чинний від 2004 року й досі.
Згідно з цим договором, Азовське море та Керченська протока визнаються внутрішніми водами України і Російської Федерації. Азовське море розмежовується лінією державного кордону відповідно до угоди.
Усі судна України й Росії користуються в Азовському морі та протоці свободою судноплавства.
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.
Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)
Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде
У межах воєнного стану Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.