В областях, де ввели воєнний стан, посилять нагляд за санітарно-епідемічною ситуацією
На територіях областей, де запроваджено воєнний стан, посилили нагляд за санітарно—епідемічною ситуацією та моніторинг стану навколишнього середовища.
Зокрема, у структурі Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров'я України забезпечили посилений режим роботи відділу з реагування на надзвичайні події та міжнародні медико-санітарні правила.
У Центрі зазначили, що послуги у сфері громадського здоров’я в умовах воєнного стану мають залишитися незмінними.
«Населення отримуватиме усі необхідні послуги у штатному режимі. Зокрема, в закладах охорони здоров’я можна зробити щеплення проти інфекційних хвороб згідно з календарем, отримати препарати для лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції, замісної підтримувальної терапії, консультації щодо профілактики неінфекційних хвороб, у лабораторних центрах замовити та зробити відповідні лабораторні та інструментальні дослідження», — повідомили в прес-службі.
30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Винятком для в’їзду чоловіків з громадянством Росії може бути гуманітарна мета, наприклад, похорон. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.
Прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.
Зі свого боку Росія поки не планує забороняти в'їзд українців у відповідь на обмеження України для росіян.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як в Україні впроваджують воєнний стан
Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде
Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося
Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.
Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові