Тетяна Огаркова

Тетяна Огаркова

Журналістка «Громадське.Світ», авторка циклу інтерв’ю «Життя інших». Докторка літературознавства (Франція), координаторка міжнародного відділу Українського кризового медіа-центру, викладачка НаУКМА.

Публікації автора

Світ

Чи переможуть неонацисти у Швеції?

Швеція відома своєю системою соціального забезпечення та одним із найвищих у світі ВВП на душу населення. Вона традиційно посідає високі місця в рейтингах якості життя, здоров'я та освіти. До того ж, донедавна Швеція була винятком у загальноєвропейській тенденції популярності ультраправих та популістів.

Тетяна Огаркова

Світ

Чому «ікона демократії» покриває геноцид у М'янмі?

25 тисяч убитих, 700 тисяч біженців, сотні зруйнованих сіл, колективні зґвалтування, тортури та рабство. На фото інформаційних агентств — світлі очі їхніх дітей і силуети втомлених жінок, які пішки йдуть до сусідньої країни в надії на порятунок.

Тетяна Огаркова

Світ

Війна з конспірологією: чому Youtube, Facebook і Apple заблокували InfoWars

Інформаційна війна набуває глобальних масштабів. 6 серпня 2018 року одразу чотири потужні платформи — Youtube, Facebook, Apple (для iTunes) та Spotify — видалили зі своїх сайтів контент відомого в США ультраправого конспірологічного сайту InfoWars, який належить американцеві Алексу Джонсу. Причина — порушення політик компаній, зокрема, використання мови ворожнечі, ксенофобію та фейкові новини.

Тетяна Огаркова

Лайфстайл

Кінець «нульової толерантності»: як США повертає дітей мігрантам

«Нульова толерантність» — політика, запроваджена адміністрацією президента Дональда Трампа. Вона зокрема стосується мігрантів з Мексики. Щойно її запровадили, в пресі зараз же вибухнув скандал. Адже згідно із новим законом, що набув чинності в травні 2018 року, неповнолітніх дітей примусово забирали в батьків, які намагалися нелегально перетнути кордон.

Тетяна Огаркова

Війна

«Ніколи не зарано починати процес примирення»: досвід Балкан

Геноцид в Сребрениці. Один з наймасштабніших військових злочинів у сучасній європейській історії. У середині липня 1995 року боснійські серби за декілька днів убили близько 8 тисяч боснійських мусульман — чоловіків віком від 12 до 77 років.

Тетяна Огаркова

Світ

Чи можлива демократія завдяки Facebook: фрагменти лекції Ніла Ферґюсона

«Площа і вежа» — метафора, за допомогою якої Ніл Ферґюсон пояснює складні соціальні процеси. На площі — народ, у вежі — правителі. Попри те, що українці, як ніхто інший у світі, розуміють силу Майданів, історик радить шукати простір між «площею» та «вежею». А також не забувати про перо, чорнила й папір.

Тетяна Огаркова

Лайфстайл

Сильна держава для людей: досвід Ізраїлю

Як побудувати сильну державу, але не забувати про права людини? Чому метою сильної держави є люди та як протистояти сильнішому ворогу за допомогою інновацій?

Тетяна Огаркова

Світ

Європа та ризики «авторитарного інтернаціоналу» — інтерв'ю з екс-депутаткою Бундестагу

Чим схожі Балканські війни 90—х і війна на Донбасі? Свого часу Європа заплющила очі, не відреагувавши вчасно на агресію сербської армії проти Боснії і Хорватії, так само, як сьогодні закриває очі на дії Росії в Криму та на сході України. Ба більше, як розповідає депутатка Бундестагу Марілуїзе Бек, у Німеччині дедалі більше людей, що прагнуть повернутися до «старих добрих» відносин з Москвою.

Володимир Єрмоленко

Тетяна Огаркова

Світ

«Росія намагається послабити Європу зсередини» — письменниця Енн Епплбаум

Голодомор поступово стає важливою частиною європейської історії, між Америкою та Європою поглиблюється розкол, а політики на Заході говорять різними мовами з Марком Цукербергом і тому не розуміють загроз соціальних медіа, — про це в інтерв'ю Громадському розповіла розповіла журналістка та письменниця Енн Епплбаум.

Володимир Єрмоленко

Тетяна Огаркова

Політика

Сучасні битви за минуле: професорка Оля Гнатюк про меморіальні протистояння Польщі та України

Меморіальні протистояння між Польщею та Україною тривають. Нещодавно польський парламент проголосував, а президент країни підписав зміни до закону про Інститут національної пам'яті. Цей документ в Україні спрощено називають «антибандерівським законом».

Тетяна Огаркова

Політика

Світанок Євразії: чи можливий новий світовий порядок? — інтерв’ю з колишнім міністром та мандрівником

Ще декілька років тому Бруно Масаеш працював міністром у справах Європи в уряді Португалії, опікувався справами ЄС та брав участь у підготовці доленосного для України саміту у Вільнюсі 2013—го року. Утім, згодом пішов з політики, ставши мандрівником та письменником.

Тетяна Огаркова