Члена екіпажу буксира «Яни Капу» Володимира Лісового, захопленого Росією в Чорному морі, відвідав адвокат. Лісовий заявив, що вважає себе військовополоненим.

Про це повідомив координатор групи адвокатів, які захищають українських моряків, Микола Полозов.

За його словами, один із захисників відвідав Лісового 14 грудня. Адвокат розповів, що українець почуває себе добре, ніяких прохань чи скарг не висловлював. Моряк отримав передачу і поки нічого не потребує.

«Як і інші моряки, яких раніше змогли відвідати адвокати нашої команди, Лісовий заявив, що вважає себе військовополоненим», — сказав Полозов.

Він також додав, що упродовж двох тижнів всі адвокати зможуть побачитися з тими моряками, яких ще не відвідували захисники.

Нагадаємо, 12 грудня українські консули завершили відвідувати моряків, захоплених Росією.

12 грудня адвокатка Олександра Маркова відвідала в СІЗО «Матроська тиша» наймолодшого українського моряка Андрія Ейдера, захопленого Росією після нападу в Керченській протоці.

11 грудня українські дипломати відвідали шістьох українських моряків, які перебувають у СІЗО Москви «Лефортово».

Раніше адвокат Микола Полозов повідомив, що командир захоплених Росією українських моряків відмовився визнати провину.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Раніше Денісова повідомила, що російська омбудсменка Тетяна Москалькова заявляє, що двоє з поранених українських моряків вжевиходять на прогулянки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile