УКРАЇНА

Адвокати Савченко наполягатимуть на повторному дослідженні на поліграфі — сестра

4 червня, 2018 16:38
УКРАЇНА/Адвокати Савченко наполягатимуть на повторному дослідженні на поліграфі — сестра
Зберегти
Вигляд
Адвокати народної депутатки Надії Савченко, яку підозрюють у підготовці терактів і повалення державної влади, клопотатимуть про повторне проведення дослідження на поліграфі.

Адвокати народної депутатки Надії Савченко, яку підозрюють у підготовці терактів і повалення державної влади, клопотатимуть про повторне проведення дослідження на поліграфі.

Про це заявила сестра депутатки Віра Савченко у коментарі Громадському.

Сестра депутатки вважає оприлюднені Службою безпеки України результати експертизи Надії Савченко на поліграфі грою на випередження.

За її словами, результати дослідження на поліграфі мали з’явитися ще два місяці тому, однак їх оприлюднили тільки тепер.

«Я абсолютно не здивована. Те, що заявили в СБУ, — це гра на випередження. Адвокати Надії минулого тижня подали клопотання про повторне дослідження на поліграфі, бажано іноземному», — сказала вона.

Віра Савченко наголосила, що під час проведення дослідження на поліграфі не пролунало жодного запитання від сторони захисту. 

«Запитання були сформульовані так, що нинішня команда адвокатів, переслухавши їх, сказала, що це запитання не для поліграфа, а для «звинувачення». Але навіть ці запитання Надія пройшла. І хоч би як вони викручували їй руки, ставлячи запитання «ви ж хотіли взяти владу?», відповідь була «ні», і це правда», — зазначила вона.

Віра додала, що слідство не може сформулювати мотив злочину, який нібито хотіла скоїти Надія Савченко. 

«Їм треба відволікти увагу від закону про Антикорупційний суд, який є вимогою МВФ і який не можуть ухвалити, від потенційного розпуску Ради після заяви Гройсмана про готовність піти у відставку та від операції з «вбивством» Бабченка, яка підірвала довіру. Вони брешуть нам, не соромлячись», — зазначила Віра Савченко.

Вона також зауважила, що дослідження на поліграфі проводили у приміщенні СБУ, а не в Київському науково-дослідному інституті судових експертиз.

4 березня в СБУ заявили, що поліграф підтвердив, що Савченко готувала насильницький переворот.

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко.

23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування. Станом на 29 березня, Савченко голодувала вже шостий день. 

29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

3 квітня один з адвокатів Надії Савченко Віктор Чевгуз взяв самовідвід.

11 травня  стало відомо, що від Надії Савченко пішли обидва її адвокати — Олег Соловей та Дмитро Бугай.

Соловей зазначив, що причиною цьому стала, зокрема, і «некоректна поведінка і позиція сестри Савченко — Віри, яка втручається у робочі відносини захисників і підзахисної».

14 травня на черговому засіданні суду Савченко заявила про розірвання співпраці з адвокатами, «бо не може за них платити».

14 травня Шевченківський районний суд Києва розглядав продовження запобіжного заходу Надії Савченко. Однак, засідання перенесли через відмову Савченко від адвоката Олександра Шадрина.

15 травня суд залишив Савченко під вартою ще на два місяці.

19 травня стало відомо, що депутатка Савченко знову найняла адвокатів для захисту в суді. Ними стали Олександр Шадрін та Костянтин Глоба.

Пов`язані новини