УКРАЇНА

Поліграф підтвердив, що Савченко готувала насильницький переворот — СБУ

4 червня, 2018 20:09
УКРАЇНА/Поліграф підтвердив, що Савченко готувала насильницький переворот — СБУ
Зберегти
Вигляд
lead
Результати поліграфу підтвердили наміри народної депутатки Надії Савченко здійснити повалення конституційного ладу в Україні та її готовність піти на злочини, щоб захопити державну владу.

У Службі безпеки України заявили, що результати поліграфу підтвердили наміри народної депутатки Надії Савченко здійснити повалення конституційного ладу в Україні та її готовність піти на злочини, щоб захопити державну владу.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Поліграф засвідчив, що Савченко нібито готувалася здійснити теракт в Урядовому кварталі та будівлі Верховної Ради.

Експерти встановили, що «Савченко обговорювала плани насильницького повалення конституційного ладу, брала участь у незаконних діях з поваленням конституційного ладу та особисто готувала насильницьке повалення конституційного ладу».

Також поліграф підтвердив, що депутатка обговорювала плани та готувала збройне захоплення влади, для чого підшукувала та перевозила зброю.

Свої плани Савченко нібито обговорювала з підозрюваним у підготовці теракту екс-переговорником зі звільнення заручників Володимиром Рубаном, ватажком самоназваної «ДНР» Олександром Захарченком та так званим «міністром доходів і зборів ДНР» Олександром Тимофєєвим.

Поліграф, за словами представників СБУ, визначив, що депутатка обговорювала зі спільниками плани вбивства керівників держави і особисто розподіляла ролі в замахах.

Як повідомили в СБУ, у Савченко «був розроблений чіткий план вбивства керівників держави, вона домовлялася зі спільниками, хто і що має робити під час замаху на вбивство керівників держави».

Сестра депутатки Віра Савченко у коментарі Громадському повідомила, що адвокати наполягатимуть на повторному дослідженні на поліграфі

Повідомляється, що комісія не змогла поставити депутатці усі запитання у зв’язку з протидією Савченко проведенню експертизи з використанням поліграфу. Проведення експертизи було припинене.

«Я абсолютно не здивована. Те, що заявили в СБУ, — це гра на випередження. Адвокати Надії минулого тижня подали клопотання про повторне дослідження на поліграфі, бажано іноземному», — сказала вона.

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада дала дозвіл на затримання й арешт Савченко, генпрокурор Луценко оголосив підозру народній депутатці

Луценко показав у сесійній залі парламенту фільм нібито з доказами того, що Савченко причетна до схеми вивезення зброї з окупованих територій для вчинення теракту в Києві. Він також стверджує, що гроші на підготовку теракту Савченко нібито давав екс-переговорник щодо звільнення заручників Володимир Рубан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Бабах»: у чому підозрюють Надію Савченко.

23 березня Надію Савченко взяли під варту на 2 місяці без можливості застави. Під час засідання суду Савченко заявила про початок голодування. Станом на 29 березня, Савченко голодувала вже шостий день. 

29 березня Апеляційний суд Києва залишив Надію Савченко під вартою, таким чином не задовольнивши скаргу її адвокатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Термос, капці і гранати: день Надії Савченко перед арештом.

3 квітня один з адвокатів Надії Савченко Віктор Чевгуз взяв самовідвід.

11 травня  стало відомо, що від Надії Савченко пішли обидва її адвокати — Олег Соловей та Дмитро Бугай.

Соловей зазначив, що причиною цьому стала, зокрема, і «некоректна поведінка і позиція сестри Савченко — Віри, яка втручається у робочі відносини захисників і підзахисної».

14 травня на черговому засіданні суду Савченко заявила про розірвання співпраці з адвокатами, «бо не може за них платити».

14 травня Шевченківський районний суд Києва розглядав продовження запобіжного заходу Надії Савченко. Однак, засідання перенесли через відмову Савченко від адвоката Олександра Шадрина.

15 травня суд залишив Савченко під вартою ще на два місяці.

19 травня стало відомо, що депутатка Савченко знову найняла адвокатів для захисту в суді. Ними стали Олександр Шадрін та Костянтин Глоба.

Більше про:
# Надія Савченко
Пов`язані новини