Аласанію намагалися усунути з посади кілька разів — членкиня Наглядової ради Суспільного

Очільника «Національної суспільної телерадіокоманії України» Зураба Аласанію намагалися усунути з посади кілька разів. Про це в ефірі прорами «Нині вже» на Громадському розповіла членкиня, заступниця голови Наглядової ради Суспільного Світлана Остапа.

«В'ячеслав Козак (член Наглядової ради, ред.) влітку ставив питання про відставку Зураба, коли були резонансні події про невисвітлення Суспільним ходи Хресної. Тоді збиралися підписи у Facebook, приходив Олександр Палій (експерт з релігійних питань, ред) на засідання наглядової ради з 2,5 тис. підписів про відставку. Ми розглядали це питання, але в порядок денний так і не внесли. Потім восени Козак пропонував в порядок денний це питання, знову ж таки, більшості не набралося. […] У мене було відчуття, що це домовленість за моєю спиною відбулася. У мене таке відчуття було ще минулого року», — зазначила Остапа.

Також вона розповіла про те, як відбувалося саме голосування щодо усунення Аласанії з посади.

«Бюлетені не були проіменовані, вони були просто надруковані. І там було одне запитання про відставку. Я голосувала проти, тому що мене така поспішна організація розгляду цього питання дивувала, і я напочатку зазначила, коли ще хотіли внести це питання в порядок денний, що це буде розглядатись під час виборів як політичне рішення, як тиск і таке інше», — розповіла членкиня.

Світлана Остапа розповіла, що пропонувала розглянути звіт. Якби звіт відхилили, «то були хоча б якість підстави говорити про подальшу відповідальність».

Очільника Суспільного Зураба Аласанію достроково усунули з посади 31 січня. Аласанія заявив, що усунення його з посади відбулось за недовідомих йому причин і з порушенням всіх процедур. Тимчасовим главою Суспільного призначили Миколу Чернотицького, однак він не визнав себе тимчасовим очільником.

Коментуючи рішення Наглядової ради, депутат від БПП Сергій Лещенко заявив, що «Аласанія був гарантом виходу програм антикорупційних розслідувань в ефірі телеканалу, таких як «Схеми» і «Вісник державних закупівель».

«У минулому році їх намагалися позбавити ефіру під надуманим приводом, але не вийшло. І тепер просто зняли незручного керівника каналу. За два місяці до виборів вирішили почистити ефір всеукраїнського каналу від критики влади»», — пояснив депутат.

Нагадаємо, у вересні минулого року Аласанія повідомив, що Національна суспільна телерадіокомпанія України перебуває у критичному стані через недофінансування.

Також повідомлялося, що уряд пропонує збільшити фінансування суспільного мовлення у 2,3 раза.

25 вересня державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення відключив аналогове мовлення телеканалу «UA: Перший» за борги.

Громадські організації закликали уряд вжити заходів для відновлення аналогового мовлення телеканалу «UA: Перший».

Раніше правління НСТУ визначило антикризові заходи у зв'язку з дефіцитом коштів для фінансування мовника.

У липні минулого року НСТУ заявила, що Україна вперше не братиме участі в дитячому пісенному конкурсі «Євробачення» через недофінансування суспільного мовника. Пізніше в НСТУ заявили, що проведуть конкурс на «Євробачення», однак в онлайн-режимі.

Нагадаємо, на початку травня 2017 року Наглядова рада Суспільного мовлення підписала 4-річний контракт із Аласанією.