За підсумками переговорів між президентами Білорусі та Росії, які відбулися у Сочі, Білорусь висунула РФ претензії на 70 мільйонів доларів компенсації за інцидент з потрапляння забрудненої домішками хлорорганічних сполук нафти до трубопроводу «Дружба».

Про це повідомив посол Білорусі в Росії Володимир Семошко під час спілкування з журналістами, повідомляє білоруське державне агентство «Белта».

За його словами, Росія вже виплатила компенсацію за потрапляння забрудненої нафти до трубопроводу «Дружба» Угорщині, Польщі та Німеччині. Там за кожен «забруднений» барель Росія виплатила по 15 доларів. Білорусь належної компенсації не отримала.

«Просто потрібно чіткіше та предметніше спрацюватися «Білнафтохіму» з нашими НПЗ. Потрібно офіційно виставити, як це вимагається за законом, як це вимагає юриспруденція — викласти свої претензії чітко та зрозуміло. Підходи можуть бути різні, але якщо в Угорщині чи Польщі та Німеччині так же зробили, то у нас теж повинно бути так зроблено. Там мова йде про чималу суму — близько 70 мільйонів доларів має скласти компенсація», — повідомив Семошко.

Зазначимо, що мова йде про інцидент з потраплянням забрудненої домішками хлорорганічних сполук нафти до трубопроводу «Дружба», яким російську нафту постачають до країн ЄС та Білорусі. Після потрапляння цієї нафти до нафтопереробних заводів, обладнання, яке використовується для виробництва бензину, почало псуватися. На самих білоруських НПЗ почалися перебої у роботі, через що країна обмежила експорт пального, зокрема до України.

Нагадаємо:

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile