Близько 15 з 24 українських моряків, які були взяті в полон Росією в районі Керченської протоки, визнали себе військовополоненими. Про це Громадському повідомив адвокат українців Сергій Бадамшин.

«Вже близько 15 осіб з військовополонених заявили про те, що вони є військовополоненими і вимагають подальшого ставлення відповідно до Женевської конвенції», — сказав він.

Раніше повідомлялося, що 9 моряків назвали себе військовополоненими.

Нагадаємо, другий день так званий «суд» анексованого Криму розглядає апеляції моряків на арешт. 

«Суд поки відхиляє всі скарги. Але потрібно розуміти, що суд не проявить тут гуманності чи незалежності», — вважає адвокат.

Бадамшин зазначив, що наступне продовження терміну утримання під вартою пройде мало не в автоматичному режимі, імовірно наприкінці січня.

«Ймовірно, одразу на термін до трьох місяців. Зараз слідство на тій стадії, коли збирають докази винуватості. Призначають експертизи та первинні слідчі дії», — зазначив він.

Адвокат також повідомив, що українці упевнені у своїй невинуватості.

«Якщо Росія захоче звертатися з ними як з військовополоненими — вони повинні звільнити моряків і повернути на батьківщину. Це основна вимога. Законних підстав утримувати їх немає», — додав адвокат.

Бадамшин також наголосив, що троє українців досі перебувають в СІЗО «Матроська тиша» (Сорока, Эйдер и Артеменко), у них поранення, але вони одужують.

«Надалі їх планують перевести в «Лефортово». Там умови жорсткіші, немає можливості спілкуватися і, звичайно, основне завдання — ізолювати моряків і не дати спілкуватися з захистом».

Усім українським морякам, захопленим Росією в Керченські протоці, інкримінують незаконне порушення «держкордону Росії», зроблене групою осіб за попередньою змовою або організованою групою з використанням насильства або загрозою його використання.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Державна прикордонна служба посилила вимоги до в'їзду росіян в Україну. Зокрема, заявила, що не пропускатиме чоловіків 16-60 років. Пізніше прикордонники пояснили, за яких умов росіян можуть пускати в Україну.

Поділитись: