Боснія і Герцеговина домовилася з Україною та США про вступ до Світової організації торгівлі.

Боснія і Герцеговина домовилася з Україною та США про вступ до Світової організації торгівлі.

Про це заявив міністр зовнішньої торгівлі та економічних відносин Боснії і Герцеговини Мірко Шарович, передає Radio Slobodna Evropa.

За його словами, країні ще необхідно досягнути домовленостей з Росією.

«Двосторонні угоди з цими двома країнами мають бути підписані наприкінці липня поточного року у Женеві, Росія залишається єдиною країною, з якою ми ще не завершили переговори», — зазначив Шарович.

Міністр висловив сподівання, що процес вступу до СОТ завершиться до кінця 2018 року.

Процес вступу Боснії і Герцеговини до СОТ розпочався ще 1999 року, тоді країна отримала статус спостерігача. З усіх колишніх югославських республік не є членами Світової організації торгівлі лише Боснія і Герцеговина та Сербія.

Зазначено, що проблема завершення переговорів з РФ полягає в суперництві в сфері торговельних відносин Росії з ЄС.

На початку 2018 року Росія заявила, що може вийти з СОТ через те, що Євросоюз планує стягнути з неї 1,39 мільярда євро пені в рік через обмеження імпорту свинини, що є порушенням норм СОТ.

30 червня президент Дональд Трамп заявив, що США не планують виходити зі Світової організації торгівлі.

22 червня Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС повідомили, що готові зробити аналогічний крок у відповідь.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

14 червня країни Європейського союзу одностайно підтримали запровадження мит для товарів США як відповідь на запроваджені Америкою мита на сталь та алюміній. Після чого було потрібно рішення Єврокомісії.

Раніше Європейська комісія пропонувала 25% мита на американські товари, наприклад, соки, одяг, мотоцикли тощо.

Дональд Трамп ввів мита на імпорт сталі (25%) і алюмінію (10%). Підписані президентом розпорядження набули чинності 23 березня. З переліку країн тимчасово були виключені Мексика, Канада та ЄС.

31 травня Трамп скасував тимчасові виключення для сталі та алюмінію з ЄС, Канади та Мексики. У ЄС повідомили, що запровадять контрзаходи.

Євросоюз та Канада готувалися вирішувати питання запровадження американських мит на сталь та алюміній через механізми Світової організації торгівлі. Зокрема, країни вже направили туди свої скарги.

На початку червня стало відомо, що Євросоюз анонсував плани запровадити додаткові мита на 2,8 мільярди доларів американських товарів у відповідь на рішення Вашингтону запровадити тарифи на європейську сталь та алюміній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Найпоказовіший момент»: як Трамп не порозумівся з лідерами G7 через митну політику

Поділитись: