УКРАЇНА

БПП перерахував понад мільйон гривень фонду, керівники якого писали закон про Антикорупційний суд

6 лютого, 2018 16:20
УКРАЇНА/БПП перерахував понад мільйон гривень фонду, керівники якого писали закон про Антикорупційний суд
Зберегти
Вигляд
Одна з найбільших фракцій парламенту «Блок Петра Порошенка «Солідарність» сплатила влітку 2017-го громадській організації «Фонд інновацій та розвитку» понад мільйон гривень.

Одна з найбільших фракцій парламенту «Блок Петра Порошенка «Солідарність» сплатила влітку 2017-го громадській організації «Фонд інновацій та розвитку» понад мільйон гривень.

Про це свідчить звіт партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

У документі йдеться про те, що партія перерахувала ГО шість траншів на загальну суму 1,058 мільйона гривень: 100 240 та 44 240 гривень — 6 липня, 608 гривень — 14 липня, 8 800 гривень — 17 липня, 306 000 —  18 липня та 598 000 гривень — 29 серпня 2017 року.

Усі виплати здійснювалися за трьома договорами між партією та фондом, укладеними 1 лютого, 28 квітня та 3 липня 2017 року.

Як відомо, проект закону про Вищий антикорупційний суд розробляла група експертів, до складу якої, серед інших, входили засновник «Фонду інновацій та розвитку» Георгій Вашадзе та директор організації Роман Яковлєв, пише «Українська правда».

Як повідомлялося, Україна зобов'язалася врахувати рекомендації Венеційської комісії щодо створення Антикорупційного суду, і має це зробити без значних відхилень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не треба перекладати відповідальність на вуйків з Канади, дядьків зі США чи євродіячів», — інтерв'ю з послом Канади

Посол ЄС раніше заявив, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до виборів президента .

6 лютого Порошенко закликав Раду негайно розглянути  законопроект про Антикорупційний суд

Раніше у Всесвітньому банку заявили про неприпустимість законопроекту про антикорупційний суд у нинішній редакції.

Також Міжнародний валютний фонд назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».

Президент Петро Порошенко ж у Давосі дорікнув депутатам Ради  через закон про антикорупційний суд. Водночас глава держави наголосив, що поданий ним законопроект про створення Антикорупційного суду доопрацюють разом з експертами Світового банку та МВФ.

Президентський законопроект про антикорупційний суд не відповідає міжнародним вимогам, а саме в процедурі добору антикорупційних суддів, юрисдикції суду, та загалом виписаний так, що за ними створити Антикорупційний суд або неможливо, або це займе невизначений проміжок часу.

Водночас президентський варіант законопроекту є основним і його не будуть поєднувати з депутатськими.

Пов`язані новини