Посол Канади закликав врахувати усі рекомендації Венеційської комісії щодо Антикорупційного суду
Україна зобов'язалася врахувати рекомендації Венеційської комісії щодо створення антикорупційного суду, і має це зробити без значних відхилень.
Україна зобов'язалася врахувати рекомендації Венеційської комісії щодо створення антикорупційного суду, і має це зробити без значних відхилень.
Про це в інтерв’ю Громадському сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук.
«Ми, як партнери, дотримуємося думки: якщо Україна зобов'язалася врахувати рекомендації Венеційської комісії, то це потрібно зробити без значних відхилень. Ми сподіваємося, що цей законопроект можна допрацювати так, щоб він точніше відповідав тим рекомендаціям», — зазначив Ващук.
За словами посла, найефективніші важелі впливу у питанні створення антикорупційного суду — це депутати і самі українці.
«Україна, українці та їхня влада має здатність учитися на ходу й доходити до правильних рішень. Ми сподіваємося, що так буде в цьому випадку», — додав політик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Не треба перекладати відповідальність на вуйків з Канади, дядьків зі США чи євродіячів», — інтерв'ю з послом Канади
Посол ЄС раніше заявив, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до виборів президента .
6 лютого Порошенко закликав Раду негайно розглянути законопроект про «Антикорупційний суд».
Раніше у Всесвітньому банку заявили про неприпустимість законопроекту про антикорупційний суд у нинішній редакції.
Також Міжнародний валютний фонд назвав ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у наявній редакції «порушенням зобов’язань перед міжнародними партнерами».
Президент Петро Порошенко ж у Давосі дорікнув депутатам Ради через закон про антикорупційний суд. Водночас глава держави наголосив, що поданий ним законопроект про створення Антикорупційного суду доопрацюють разом з експертами Світового банку та МВФ.
Президентський законопроект про антикорупційний суд не відповідає міжнародним вимогам, а саме в процедурі добору антикорупційних суддів, юрисдикції суду, та загалом виписаний так, що за ними створити Антикорупційний суд або неможливо, або це займе невизначений проміжок часу.
Водночас президентський варіант законопроекту є основним і його не будуть поєднувати з депутатськими.
- Поділитися: