Світ

Британія не змогла встановити точне джерело походження отрути у справі Скрипаля

4 квітня, 2018 10:21
Світ/Британія не змогла встановити точне джерело походження отрути у справі Скрипаля
Зберегти
Вигляд
Британським дослідникам не вдалося визначити точне джерело походження речовини, якою отруїли екс-розвідника Сергія Скрипаля і його дочку Юлію.

Британським дослідникам не вдалося визначити точне джерело походження речовини, якою отруїли екс-розвідника Сергія Скрипаля і його дочку Юлію.

Про це повідомляє Dpa.

Зі словами керівника військової науково-дослідної лабораторії Porton Down Гарі Ейткенхеда, вдалося лише визначити, що був використаний нервово-паралітична речовина «Новачок».

«Наша робота полягає в тому, щоб надати наукові докази, яка саме це нервово-паралітична речовина. Це не наша робота казати, де її було виготовлено», — сказав він.

При цьому Ейткенхенд додав, що засоби для виробництва такої надзвичайно складної речовини могли бути забезпечені лише на державному рівні. А також, що у британської влади були свої джерела, щоб стверджувати, що отрута походить з Росії.

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля,навряд чи було б  здійснене без схвалення Кремля.

Раніше голова Міноборони Британії заявив про зростання загрози з боку РФ.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Отруєння Скрипаля: чим росіяни володіють у Британії і чиї статки можуть заморозити

Прем'єрка Британії Тереза Мей оголосила про видворення з країни 23 російських дипломатів у зв'язку з можливою причетністю Москви до отруєння екс-розвідника Сергія Скрипаля. Також 26 березня стало відомо, що Британія видала ордери на арешт російського капіталу сумнівного походження.

Росія заявила про висилку 13 українських дипломатів Також Росія оголосила про вислання дипломатів 23 країн у відповідь на аналогічні дії держав через справу Скрипаля.

27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

26 березня Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З речами на вихід: що означає видворення російських дипломатів

Пов`язані новини