Світ

Отруєння Скрипаля: у соцмережах знайшли фото полковника ГРУ Чепіги на дошці пошани військового училища

2 жовтня, 2018 23:39
Світ/Отруєння Скрипаля: у соцмережах знайшли фото полковника ГРУ Чепіги на дошці пошани військового училища
Зберегти
Вигляд
У російській соцмережі «Однокласники» знайшли фотографії випускників-героїв ДВОКУ. Серед них опинилася фотографії полковника ГРУ Росії Анатолія Чепіги (Руслана Боширова), якого Британія звинувачує в отруєнні екс-російського розвідника Сергія Скрипаля.

У російській соцмережі «Однокласники» знайшли фотографії випускників-героїв Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища (ДВОКУ). Серед них опинилася фотографії полковника ГРУ Росії Анатолія Чепіги (Руслана Боширова), якого Британія звинувачує в отруєнні екс-російського розвідника Сергія Скрипаля.

Фото в соцмережі «Однокласники» знайшли користувачі російського сайту «Двач». Про це також пише проект розслідувань Bellingcat.

Фотографія дошки випускників-героїв була оприлюднена у групі «Сайт випускників ДВОКУ» серед понад 4 сотень інших 18 березня 2016 року. Чепіга на дошці — в середньому ряду, крайній справа.

Фото: ok.ru

Bellingcat повідомляє, що має у розпорядженні ще одну фотографію, де помітно Чепігу, знайдену в «Однокласниках». Фото зробив відвідувач ДВОКУв червні 2017 року.

На світлині добре помітно обличчя та ім'я полковника Чепіги у хорошій якості.

Фото: bellingcat.com

«Ця нова фотографія, укупі з безліччю інших свідчень, робить ще менш переконливими заперечення російської влади. Тепер цілком очевидно, що саме полковник Чепіга, за його власними словами, двічі їздив у Солсбері, і що він отримав орден «Герой Росії», який зазвичай вручається особисто президентом Російської Федерації», — пишуть розслідувачі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чепіга вважався блатним»: за що молодому полковникові зі справи Скрипалів дали Героя Росії

Нагадаємо, 1 жовтня колишній журналіст «Центру управління розслідуваннями» Сергій Канєв, який брав участь у розслідуванні The Insider і Bellingcat стосовно підозрюваних в отруєнні Скрипаля, повідомив Громадському, що полковник російського розвідувального відомства ГРУ Анатолій Чепіга («Руслан Боширов»), якого Велика Британія підозрює в отруєнні Скрипаля, очолював операцію з вивезення до Росії екс-президента Віктора Януковича.

«Чепіга-Боширов брав участь в евакуації Януковича в Росію. Принаймні про це свідчать мої джерела. Він зі своїм підрозділом спецпризначенців прибув до резиденції Януковича — Межигір’я. Перебував там, охороняв його. Звідти вони транспортували його в Крим і до Росії», — розповів журналіст. 

За інформацією Канєва, саме за цю спецоперацію Чепіга отримав звання «Героя Росії». 

Адвокати Януковича повідомили Громадському, що їм нічого невідомо про Чепігу-«Боширова» і про те, що він нібито брав участь у вивезенні Януковича.

Джерела Громадського в Генпрокуратурі повідомили, що в Межигір’ї слідство не зафіксувало росіян. Однак 22 лютого 2014 року, коли Янукович вже був у Харкові, охоронці екс-президента точно були на зв’язку з росіянами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полковник ГРУ РФ Чепіга-«Боширов» міг керувати евакуацією Януковича з України: що відомо

Нагадаємо, видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat 26 вересня повідомили, що Анатолій Чепіга — це справжнє ім'я Руслана Боширова — його та ще одного росіянина (Олександра Петрова) Велика Британія звинуватила у отруєнні Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Анатолій Чепіга, за даними журналістів, є полковником ГРУ РФ і має звання «Героя Росії».

27 вересня журналісти російського видання «Коммерсант» повідомили, що знайшли знайомих підозрюваного в отруєнні у Британії екс-агента РФ Сергія Скрипаля — Руслана Боширова, справжнє ім'я якого Анатолій Чепіга. 

Раніше повідомлялось, що на документах Боширова та Петрова були позначки, які свідчать, що вони співробітники спецслужб.

5 вересня британські прокурори назвали причетними до отруєння колишнього співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля та його дочки Юлії двох росіян — Олександра Петрова і Руслана Боширова.  Британія запевняє — це офіцери розвідки

Президент Росії Володимир Путін заявив, що це цивільні громадяни й у їхній біографії «немає нічого кримінального».

Російський телеканал Russia Today опублікував інтерв'ю з Петровим і Бошировим, де вони заявили, що відвідували Солсбері як туристи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми їхали в Солсбері подивитись собор»: що розповіли підозрювані в отруєнні Скрипалів

Видання The Insider і проект розслідувань Bellingcat 26 вересня повідомили, що справжнє ім'я Руслана Боширова — Анатолій Чепіга. А російське видання «Новая газета» дізналося, що номер телефону з документів Олександра Петрова, одного з двох підозрюваних в отруєнні екс-співробітника російських спецслужб Сергія Скрипаля, майже збігається з номерами телефонів декількох підрозділів Міноборони РФ. Журналісти подзвонили за номером із документів підозрюваного в отруєнні Скрипалів Олександра Петрова — слухавку взяли в Міноборони РФ.

Нагадаємо, британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля не могло бути здійснене без схвалення Кремля.

У березні 2018 року 66-річний громадянин Росії, колишній розвідник Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням. З ним була його донька Юлія. 

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 він був засуджений до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Прем'єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новачок», розробленої в РФ. Міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.

Після отруєння Британія видворила російських дипломатів. Також Британія заявила про замороження російських активів у країні. Повідомлялося, що санкції можуть зачепити найближче оточення Путіна. Згодом Україна, США та країни ЄС оголосили, що висилають російських дипломатів через отруєння Скрипаля в Британії. 27 березня генсек НАТО оголосив про видворення 7 російських співробітників.

МЗС Росії заявило про вислання 23 британських дипломатів «у відповідь на дії Британії». Також російське МЗС заявило про закриття Британської ради

22 серпня 2018 року санкції США проти Росії за отруєння Скрипалів набули чинності.

Пов`язані новини