УКРАЇНА

Денісова знову запропонувала омбудсмену РФ обговорити обмін українських політв’язнів

31 серпня, 2018 21:03
УКРАЇНА/Денісова знову запропонувала омбудсмену РФ обговорити обмін українських політв’язнів
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова запропонувала уповноваженій з прав людини в Росії Тетяні Москальковій зустрітися та обговорити питання обміну українських політв’язнів та громадян РФ, які утримуються в українських тюрмах.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова запропонувала уповноваженій з прав людини в Росії Тетяні Москальковій зустрітися та обговорити питання обміну українських політв’язнів та громадян РФ, які утримуються в українських тюрмах.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

Вона зазначила, що запропонувала Москальковій зустрітися «в будь-якому місті чи країні» для обговорення питання обміну, а також для звернення до президентів України і Росії з проханням помилувати в’язнів.

Також Денісова хоче обговорити з Москальковою реалізацію домовленостей президентів Володимира Путіна та Петра Порошенка щодо відвідин громадян обох держав, які утримуються в місцях позбавлення волі.

«Вже 22 особи, які утримуються в місцях несвободи на території України, особисто звернулися до Президента РФ з проханням обміняти їх на українських політв’язнів», — нагадала омбудсмен.

Раніше представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Ірина Геращенко заявила, що Кремль 4 місяці не реагує на пропозицію передачі засуджених росіян.

Як відомо, вже 22 громадянина РФ звернулися до Путіна з проханням обміняти їх на українців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 22 «друга» Путіна: кого може помилувати Порошенко заради звільнення Сенцова

Нагадаємо, Міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила, що засуджує рішення російського державного телеканалу «Россия 24» показати «інтерв’ю» із затриманий українським блогером Станіславом Асєєвим, якого утримують бойовики.

17 серпня на російському телеканалі «Россия 24» вийшов сюжет із назвою «Український журналіст-шпигун», в якому український блогер Станіслав Асєєв «зізнається» у співпраці з українською розвідкою.

На початку липня журналісти закликали президента активізувати процес звільнення полоненого на Донбасі блогера Асєєва.

5 липня колишній народний депутат, друг Асєєва Єгор Фірсов повідомив, що Станіслав Асєєв оголосив голодування. У березні 2018 року Фірсов повідомляв, що полонений Асєєв скаржиться на погіршення здоров'я.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків «ДНР», рік тому рідні та колеги втратили з ним зв‘язок. Керівництво самоназваної «республіки» спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали і підозрюють у «шпигунстві».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми вимагали звільнити полоненого у «ДНР»  блогера Асєєва — інтерв'ю з представником ОБСЄ

«Я знав Стаса не як Асєєва, а саме як Васіна. Ми говорили з ним телефоном, він передавав нам свої матеріали про Донбас, ми маємо про це пам'ятати», — повідомив Андрій Діхтяренко, журналіст видання «Донбас реалії».

Асєєв, знаходячись у Донецьку, де жила його родина, під псевдонімом Васін співпрацював з українськими виданнями «Український тиждень», «Дзеркало тижня», «Радіо свобода».

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін». Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але до списків на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив.

Звільнити Асєєва також закликала правозахисна організація «Репортери без кордонів» та Національна спілка журналістів України.

Більше про:
# обмін
Пов`язані новини