Одним з позитивних результатів переговорів у «нормандському форматі» є те, що Україна і Росія не домовилися у газових питаннях, вважає депутатка «Європейської солідарності» Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Те, що не домовилися по газу, я оцінюю як позитив. Тому що якби ми домовились, то хіба що на умовах РФ», — сказала вона в інтерв’ю hromadske.

Депутатка зазначила, що задоволена тим фактом, що у склад делегації України включили представників Нафтогазу, а сама компанія «має тверду позицію» — що вони не готові відмовитися від рішень Стокгольмського арбітражу й від претензій до Росії у цих справах.

«Я сподіваюся, що ця позиція, і та позиція, яку з нами поділяють європейські наші партнери, щодо необхідності укладання контракту на транзит газу Україною, має укладатися на засадах європейського енергетичного права, та правил і умов, які функціонують у перемовинах європейських країн з РФ. Побачимо, як це буде розвиватись», — зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Також депутатка прокоментувала заяву прем’єра Олексія Гончарука про те, що не виключена «газова війна» з Росією.

«Я бачила цю заяву пана Гончарука і я рада, що нарешті прем’єр тверезо оцінює ризики і загрози, і одночасно він бере на себе відповідальність готувати наших громадян до того, що може бути складно і напевне Росія, як вона робила протягом десятиліть, буде використовувати газ як зброю і як засіб тиску на Україну», — резюмувала вона.

Повне інтерв'ю з Іванною Климпуш-Цинцадзе читайте найближчим часом.

Зазначимо, що за підсумками переговорів про газ з Путіним, Володимир Зеленський заявив, що російська сторона погодилася відмовитись від своїх вимог укласти виключно однорічний контракт з Україною.

«Ми зауважили, що борг не подаруємо. Один з варіантів, який розглядаємо — борг можемо прийняти газом», — додав президент.

Напередодні опублікували дослідження, у якому підрахували, що втрати Росії внаслідок припинення транзиту газу через Україну, будуть у 7 разів більшими, ніж втрати України.

Новий раунд переговорів мав відбутися 5 грудня, однак цієї зустрічі не сталося13 грудня спливає останній термін, коли Україна та Росія можуть укласти довгостроковий контракт на транзит газу до Європи через українську ГТС, який діятиме з 1 січня 2020 року.

Зазначимо, що наразі між Україною та Росією тривають переговори про укладання нового договору на транзит газу через те, що чинний 10-річний договір, спливає 31 грудня 2019 року. Щороку транзит російського газу до Європи приносить Україні 3 мільярди доларів доходів — це більше, ніж витрати держави на імпорт газу.
Поділитись: