Політика

Держава поважатиме вибір вірян бути в УПЦ МП і захистить тих, хто з неї вийде — Порошенко

Політика/Держава поважатиме вибір вірян бути в УПЦ МП і захистить тих, хто з неї вийде — Порошенко
Зберегти
Вигляд
lead
Держава поважатиме вибір громадян, які вирішили залишитися в Українській православній церкві Московського патріархату, та захистить тих, хто вирішить з неї вийти. Про це заявив президент України Петро Порошенко під час оголошення голови новоствореної Української помісної церкви 15 грудня.

Він зазначив, що обрання церкви — «це питання вільного вибору кожного віруючого».

«І освячену томосом православну церкву теж ніхто нікого не запрошуватиме ситомісь. Ще раз наголошую — це питання вільного вибору для кожного віруючого. Я гарантую, що держава поважатиме вибір тих, хто з тих чи інших обставин вирішить залишитися в цій церковній структурі. Яка буде збергіати єдність з Російською православною церквою. Так само гарантую, що деражва захистить тих вірян, які вирішать вийти з-під Москви», — сказав президент.

Порошенко додав, що в Україні «Не було, нема і не буде державної церкви. Держава не буде втручатися в діяльність церкви».

Предстоятелем Української помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній, представник Української православної церкви Київського патріархату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено.

На роль предстоятеля нової української церкви також претендували митрополит Луцький і Волинський Михаїл від УПЦ КП. Від УПЦ МП кандидатом був митрополит Вінницький і Барський Симеон. УАПЦ не висунула кандидатів — її глава митрополит Макарій взяв самовідвід. Макарій розповів, що Вселенський патріархат попросив його та главу УПЦ КП Філарета не балотуватись на пост глави нової української церкви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Церква називатиметься Православна церква в Україні. Новостворену помісну православну церкву очолить предстоятель з титулом митрополита Київського, а не патріарха. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

На Об'єднавчому соборі також затвердили статут нової церкви. Тисячі людей прийшли на Софійську площу, аби взяти участь у події.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Об’єднавчий собор у Києві (НАЖИВО)

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь.

Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета. У відповідь на це синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем. Константинополь, зі свого боку,  відмовився розривати відносини з РПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про рішення РПЦ розірвати відносини з Константинополем

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

13 грудня, у день православного свята Андрія Первозванного відбулося перше в історії богослужіння, коли віряни усіх православних церков України змогли провести літургію з представниками Константинополя.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Чи готова Софія Київська стати головним храмом нової української церкви?

Пов`язані новини