Державний департамент Сполучених Штатів Америки оголосив про введення другого пакету санкцій проти Російської Федерації у зв'язку з отруєнням колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки Юлії у британському Солсбері в березні 2018 року.

Документ опублікувала в Twitter офіційний представник відомства Морган Ортагус.

Санкції передбачають три обмежувальні заходи. Зокрема, американським банкам заборонять брати участь у первинному продажі суверенного боргу не в рублях і надавати кредити уряду Росії в іноземній валюті.

Також США буде перешкоджати тому, щоб Росії надавали будь-які позики, фінансову або технічну допомогу з боку міжнародних інститутів, наприклад Міжнародного валютного фонду і Світового банку. Третє обмеження стосується посилення для Росії процедури ліцензування на ряд американських товарів і технологій.

«Ці заходи можуть обмежити доступ Росії до мільярдів доларів у рамках двосторонньої комерційної діяльності із США», - наголошується в документі.

Новий пакет санкцій буде діяти не менше 12 місяців. Він набере чинності приблизно 19 серпня, уточнили на сайті Держдепу. Обмеження пов'язані з законом 1991 року про контроль і заборону хімічної та біологічної зброї.

Напередодні видання Politico повідомило, що Дональд Трамп підписав другий пакет санкцій у зв'язку зі «справою Скрипалів». Зазначалося, що американський лідер обрав три із шести можливих обмежувальних заходів.

Перший пакет санкцій Вашингтон ввів у серпні 2018 року. Він стосувався обмежень на експорт товарів, пов'язаних із національною безпекою.

Нагадаємо:

Сергій Скрипаль — полковник російської військової розвідки у відставці. У 2006 його засудили до 13 років в’язниці за звинуваченням у шпигунстві на користь Британії. Росія заявляла, що він передавав Лондону інформацію про російських секретних агентів в Європі. У 2010 у складі групи з чотирьох ув’язнених Скрипаля обміняли на звинувачених США у шпигунстві 10 осіб. Згодом Скрипаль переїхав жити у Британію.

Поділитись: