Член конкурсної комісії Державного бюро розслідувань, нардеп Микола Паламарчук заявив, що директор Державного бюро розслідувань Роман Труба порушив закон.

Член конкурсної комісії Державного бюро розслідувань, народний депутат Микола Паламарчук заявив, що директор Державного бюро розслідувань Роман Труба порушив закон.

Про це Паламарчук заявив на засіданні парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності 5 вересня, передає кореспондент Громадського.

28 серпня стало відомо, що Труба відмовився призначити 27 кандидатів у керівники ДБР, яких направила йому конкурсна комісія. Труба пояснив своє рішення тим, що дехто з кандидатів може бути причетним до корупції та держзради, але конкурсна комісія знищила результати поліграфа щодо кандидатів.

«Винним у тому, що не запрацювало ДБР, є сам директор ДБР. Я не знаю, які мотиви є у директора ДБР, але в його діях є правопорушення. Я не знаю, на кого він працює, але точно не на Державне бюро розслідувань. Він намагається знищити ДБР», — сказав Паламарчук на засіданні комітету.

За словами Паламарчука, він збирається звернутися до Генеральної прокуратури щодо дій директора ДБР Труби.

«У діях Романа Труби є ознаки злочину. Через це я планую звернутися до Генеральної прокуратури України», — додав Паламарчук.

Роман Труба не прийшов на засідання парламентського комітету, він пояснив свою відсутність щільним робочим графіком. Тому на засідання комітету прийшла перша заступниця директора ДБР Ольга Варченко. Вона сказала, що Роман Труба не узгоджував із своїми заступниками рішення про відмову у призначенні 27 кандидатів у керівники ДБР.

3 вересня між директором ДБР Трубою і конкурсною комісією виник конфлікт через призначення кандидатів.

17 серпня перші 42 переможці конкурсу склали присягу та були призначені на посади в центральному апараті Державного бюро розслідувань.

Раніше повідомлялося, що визначено 180 переможців конкурсу на посади в центральному апараті ДБР: 54 державних службовців та 126 слідчих.

16 листопада конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба. Тоді він заявив, що запустити повноцінну роботу Держбюро розслідувань він зможе до липня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директор Держбюро розслідувань: хто такий Роман Труба.

Згодом, в інтерв'ю Громадському Труба заявив, що запуск підконтрольного йому відомства затягують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором

Під час голосування за голову ДБР було багато обставин, які вказували на те, що «немає вільного вибору», вважає керівник департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк. Горбатюк подавався на посаду глави ДБР, але його недопустили через те, що він нібито пропустив терміни подання заяви і вчасно не надав документи. Тепер він планує оскаржити у новоствореному Верховному суді рішення комісії про недопущення його до конкурсу на посаду директора ДБР.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile