Війна / Крим

Джемілєв: Ухвалена ООН резолюція — правова база для деокупації Криму

Радіо Свобода
Війна/Крим/Джемілєв: Ухвалена ООН резолюція — правова база для деокупації Криму
Зберегти
Вигляд
Ухвалена ООН резолюція щодо агресії Росії в Азовському та Чорному морях є правовою базою для деокупації Криму. Таку думку висловив лідер кримськотатрського народу Мустафа Джемілєв в інтерв'ю «Крим. Реалії».

Він зазначив, що в результативній частині резолюції та її преамбулі вказано, що дії Росії суперечать Будапештському меморандуму 1994 року.

«Ця резолюція — перший документ такого рівня, у якому є посилання на Будапештський меморандум. Ми й раніше виступали за те, щоб створити базу для деокупації Криму на підставі меморандуму, й тепер для цього з'явилася конкретна правова база», —сказав Мустафа Джемілєв.

Він додав, що світ сприймає мілітаризацію Криму не лише як загрозу Україні. Також окремо в тексті зазначено, що Росія створила можливості для поставки на півострів ядерної зброї.

Радник Мустафи Рустем Умеров зазначив, що до документу намагалися внести правки проросійного змісту Іран і Сирія, проте більшість країн їх відкинула.

18 грудня Генеральна Асамблея ООН ухвалила ініційовану Україною резолюцію, яка засуджує агресію Росії в Азовському та Чорному морях. Про це повідомляє Постійне представництво України при ООН.

Спецпредставник Держдепартаменту з питань України Курт Волкер заявив, що ЄС може дійти згоди щодо додаткових санкцій проти Росії через її агресію в районі Керченської протоки.

Нагадаємо, 25 листопада при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Пов`язані новини