Війна / Донбас

«Чесний суд — Марківу»: як у Києві підтримали українського нацгвардійця (ФОТОРЕПОРТАЖ)

12 березня, 2018 15:31
Війна/Донбас/«Чесний суд — Марківу»: як у Києві підтримали українського нацгвардійця (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Зберегти
Вигляд
Акцію на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії, влаштували 7 березня в Києві на Майдані Незалежності.

Акцію на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії, влаштували 7 березня в Києві на Майдані Незалежності. Звідти учасники пройшли маршем до посольства Італії в Україні. Марків уже 8 місяців перебуває в італійській в'язниці.

Організатори закликали італійське правосуддя провести неупереджене розслідування справи Марківа. Також учасники акції мали на меті привернути увагу міжнародної спільноти до факту порушення громадянських прав та відмови італійських слідчих співпрацювати з українськими правоохоронцями. Крім того, вимагали забезпечити об'єктивне розслідування справи через створення спільної італійсько-української слідчої групи.

Марш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

У липні 2017 року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі арештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий українець виявився заступником командира в батальйоні Нацгвардії.

Національній гвардії не приходило офіційне сповіщення про затримання бійця, у МВС зазначили, що Марківа затримали, коли він приїхав у відпустку до Італії.

Тоді ж Генеральне консульство України в Мілані звернулося до суду міста Павіа з клопотанням надати інформацію про підстави та обставини затримання українця. Пізніше в Генпрокуратурі повідомили, що Марків має подвійне громадянство.

Марш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеДружина Віталія Марківа (в центрі). Марш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Адвокат українського нацгвардійця Раффаеле Делла Валле вперше зустрівся із своїм клієнтом 6 липня, після чого заявив, що Марків не розуміє мотивів арешту, крім того, заперечує причетність до смерті Роккелі. Захист наполягав, щоб італійські прокурори прилетіли до України для допиту свідків і огляду місцевості під Слов'янськом, щоб «довести слідству абсурдність звинувачень».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Звинувачення проти Марківа не тримаються купи» — адвокат українського військового

Після арешту повідомляли, що розгляд судової справи щодо Марківа має розпочатись у вересні 2017 року. Українська сторона повідомила про те, що готова надати суду в Італії всі наявні документи у справі затриманого нацгвардійця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Винний без суду і слідства: як італійські медіа засудили українського солдата Марківа

Марш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Адвокат Марківа Раффаело Делла Валле під час візиту до України у жовтні зібрав свідчення, які, на його думку, мали допомогти довести невинуватість підзахисного. Він особисто відвідав місце події у Слов'янську, де йому показали, де саме розташовувалися позиції батальйону НГУ імені Кульчицького на горі Карачун, а також місце, де загинули журналісти.

16 листопада 2017 року суд в Італії відхилив клопотання Віталія Марківа та не змінив йому запобіжний захід з ув'язнення на домашній арешт. Адвокат Марківа Делла Валле заявив про упередженість слідства.

Марш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/ГромадськеМарш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

Марш та акція на підтримку українського нацгвардійця Віталія Марківа, затриманого в Італії за підозрою в убивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі, який загинув у 2014 році на Донбасі, Київ, 7 березня 2018 року Фото: Анастасія Власова/Громадське

За час слідства в Італії та Україні організовували декілька акцій на підтримку Марківа. Зокрема, 25 січня мітинг відбувся поблизу Міністерства юстиції Італії в Римі, а 5 липня 2016 року, одразу після арешту підтримати українського нацгвардійця вийшли в Лондоні під будівлю італійського посольства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я пишу книжку про Мазепу і Бандеру» — італійський журналіст

 

Пов`язані новини