Генеральний прокурор Юрій Луценко пропонує винести на розгляд Ради національної безпеки та оборони питання санкцій щодо окремих осіб компаній Росії.

Про це прокурор заявив в інтерв'ю телеканалу ICTV 3 грудня, передає «Інтерфакс».

Причиною розгляду питання санкцій Луценко назвав збройну агресію Росії щодо українських кораблів та зазначив, що санкції, на його думку, мають діяти до повної деокупації.

«Сьогодні я направлю лист президенту та секретарю РНБО з пропозицією (ввести санкції — ред.) через акт збройної агресії РФ проти кораблів України. Вважаю необхідним в установленому порядку винести на розгляд РНБО питання щодо застосування до окремих фізичних і юридичних осіб РФ персональних спеціальних економічних санкцій та інших обмежувальних заходів, зокрема блокування активів на території України. Як на мене, це блокування (санкції — ред.) повинно бути терміном до деокупації нашої країни», — сказав Луценко.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ РФ захопила військові катери України у Керченській протоці (ОНЛАЙН)

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Як в Україні впроваджують воєнний стан 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Поділитись: