Голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) для розслідування нападу на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів Борислав Береза заявив, що головною умовою роботи комісії є співпраця правоохоронних установ з комісією. У разі відсутності такої співпраці, Борислав Береза пообіцяв піти у відставку.

Береза пояснив, що ТСК вперше збереться на засідання 8 листопада на базі Комітету з протидії корупції, тоді відбудеться перше установче засідання комісії. Планується обрання секретаря комісії, а також розробка плану дій ТСК і обрання справ.

«Стовідсотково зрозуміло, що ми будемо займатись справою Катерини Гандзюк, але є ще дуже велика кількість нападів на активістів, усі ми не зможемо взяти, але декілька ми візьмемо у роботу. Ми розберемось, хто буде чим займатись», — зазначив Береза.

Він наголосив, що працювати комісія буде до 1 лютого наступного року. Після цього комісія завершить роботу, якщо її не подовжить Верховна Рада. «Я сподіваюсь, що ми встигнемо за цей час все зробити, і після того вже буде звіт у парламенті», — наголосив депутат.

Також Береза пояснив, що серед інструментів, які має право використовувати комісія, це — запити, запрошення на спілкування, а також депутатські звернення.

«Коли я йшов на цю посаду, я спочатку намагався отримати гарантії — я отримав їх від голів фракцій — про те що з нами будуть співпрацювати працівники правоохоронних органів — СБУ, ГПУ та МВС. Це головне питання... якщо вони не будуть співпрацювати з нами, я про це публічно заявлю, і піду з посади», — наголосив Береза.

6 листопада Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для розслідування нападу на заступницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк та інших активістів.

Зазначимо, 5 листопада на погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів.

Депутат Верховної Ради Мустафа Наєм заявив, що фракція Блоку Петра Порошенка відмовилася його висувати до тимчасової слідчої комісії з розслідування нападу на заступницю міськоголови Херсона Катерину Гандзюк на прохання депутатки Ірини Луценко. Вона ж назвала це брехнею.

Про створення тимчасової слідчої комісії почали говорити після того, як 4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

Президент України Петро Порошенко заявив, що вбивці мають бути покарані. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.  Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо

1 серпня Гандзюк перевели до лікарні в Києві. СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк. 25 вересня у справі щодо нападу на Гандзюк присвоїли додаткову кваліфікацію — «Замах на умисне вбивство, вчинений на замовлення».

ЧИТАЙТЕ ВСІ НОВИНИ ПРО ГАНДЗЮК:  Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

Наприкінці вересня Катерина Гандзюк записала відеозвернення.

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: