Голова ТСК щодо нападу на Гандзюк про ситуацію в Херсоні: Тут пекло
Голова тимчасової слідчої комісії (ТСК) для розслідування нападу на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів Борислав Береза прокоментував друге засідання комісії у Херсоні, де напали на Гандзюк. За його словами, ситуація у місті і області критична, він рекомендує владі ввести надзвичайний стан у регіоні.
«Приїхали розбиратися у справі Каті Гандзюк і копнули глибше. Інформація отримана нашою ТСК жахає. Від контрабанди до сепарів, від наркотрафіку до глобальної корупції, від спайки влади з криміналом до вирубки лісу, від співпраці з окупаційною владою Криму до впливу швидких регіоналів на регіон. Те, що тут відбувається — це не дно. Це гірше. Тут треба вводити надзвичайний стан, тому що військовий стан поліпшень не дав», — повідомив Береза.
Як зазначив Береза, за свідченням уповноваженого президента в АР Крим Бориса Бабіна, «є факти небезпеки у плані нацбезпеки і всі ознаки загрози втрати національної державності». «Пекло, пекло і ще раз пекло», — наголосив Береза.
«Якщо не буде ніяких дій, щоб навести порядок, то можна вважати, що Україна, як держава, готова втратити (Херсонську область, ред.). Тому, що тут область скочується в неофеодалізм», — підкреслив він.
Береза додав, що на другому засіданні комісії члени заслухали депутатів Херсонської міськради, громадських активістів, представників кількох громадських організацій, друзів і опонентів Катерини Гандзюк. Після цього засідання ТСК повторно планує заслухали представників прокуратури та Нацполіції.
«Комісія отримала дуже великий обсяг інформації. Для її обробки нам знадобиться деякий час. Після чого всі висновки будуть направлені в компетентні органи для їх реакції, а справи будуть взяті під депутатський контроль. Та інформація, яку комісія отримала сьогодні, вкрай важлива і вона ще раз підтвердила те, що поїздка в Херсон — це абсолютно правильне рішення», — наголосив Береза.
Один із членів комісії, депутат Ігор Луценко у коментарі Громадському повідомив, що частково погоджується з Березою щодо ситуації на Херсонщині, однак, додав, що потрібно зустрічатися із чиновниками.
«Ми домоволись поки ні про що не говорити, але можна давати оцінки, це дуже продуктивне засідання, ми маємо якісь частинки картини, склали все це в цілісну картину. Питали силовиків, представників місцевої влади. Ми цю інформацію будемо переварювати і наступне засідання у вівторок, в Києві», — сказав Луценко.
Нагадаємо, 6 листопада Верховна Рада підтримала створення тимчасової слідчої комісії для розслідування нападу на заступницю міськголови Херсона Катерину Гандзюк та інших активістів.
Зазначимо, 5 листопада на погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк та нападів на інших активістів.
Депутат Верховної Ради Мустафа Наєм заявив, що фракція Блоку Петра Порошенка відмовилася його висувати до тимчасової слідчої комісії з розслідування нападу на заступницю міськоголови Херсона Катерину Гандзюк на прохання депутатки Ірини Луценко. Вона ж назвала це брехнею.
Про створення тимчасової слідчої комісії почали говорити після того, як 4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк
31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо
1 серпня Гандзюк перевели до лікарні в Києві. СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк. 25 вересня усправі щодо нападу на Гандзюк присвоїли додаткову кваліфікацію — «Замах на умисне вбивство, вчинений на замовлення».
ЧИТАЙТЕ ВСІ НОВИНИ ПРО ГАНДЗЮК: Хто замовив Катю Гандзюк?
Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.
Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні
Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.
Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.
- Поділитися: