Світ

Газпром позиватиметься до міжнародного арбітражу через штраф Антимонопольного комітету

21 березня, 2018 20:08
Світ/Газпром позиватиметься до міжнародного арбітражу через штраф Антимонопольного комітету
Зберегти
Вигляд
В російському Газпромі оголосили про підготовку позову до міжнародного арбітражу у зв'язку зі штрафом Антимонопольного комітету України на суму 172 мільярда гривень.

В російському Газпромі оголосили про підготовку позову до міжнародного арбітражу у зв'язку зі штрафом Антимонопольного комітету України на суму 172 мільярда гривень.

Про це повідомляє РИА новости.

Згідно з повідомленням, Газпром не визнав правомірність накладеного штрафу та вважає такі дії України «порушенням його прав», зокрема гарантованих російсько-українською міжурядовою угодою про взаємний захист інвестицій.

«Повідомлення про стягнення Україною з Газпрому грошових коштів свідчать про продовження спроб незаконного вилучення майна Газпрому під виглядом виконання рішення Антимонопольного комітету України 2016 року про накладення штрафу», — йдеться у заяві російської компанії.

У січні 2016 року Антимонопольний комітет України наклав на Газпром штраф за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україні в розмірі майже 86 мільярдів гривень. За рік — через пеню — сума подвоїлася до майже 172 мільярдів гривень. Газпром намагався оскаржити рішення АМКУ, проте суди всіх інстанцій визнали правомірність вимог України.

13 березня Київський апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні скарги на штраф Антимонопольного комітету України 171 млрд гривень, накладений на російський Газпром.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%. В Україні тимчасово обмежили споживання газу, школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

Пов`язані новини