Фігурант так званої «справи Бабченка» В’ячеслав Пивоварник, якого Служба безпеки України вважає замовником вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка, записав відеозвернення, у якому заявив, що не приїде на суд в Україну з міркувань безпеки, однак найняв адвоката.

«Враховуючи той факт, що перебувати в Україні на сьогодні мені небезпечно, хочу повідомити, що мною підписано договір з адвокатом Валентином Рибіним, який захищатиме мої інтереси в суді, а також надасть всі необхідні докази моєї невинуватості й повідомить багато іншої корисної інформації про незаконну діяльність українських спецслужб, зокрема, щодо інсценування вбивства журналіста Аркадія Бабченка», — зазначив Пивоварник. 

Він нагадав, 20 грудня в Шевченківському районному суді Києва відбудеться підготовче засідання у цій справі.

Раніше Пивоварник записав відеозвернення українською мовою, в якому сказав, що його завербувала українська служба безпеки ще у 2010 році. За його словами, замах на російського журналіста — це «спецоперація по залякуванню журналістів».

У червні після інсценування вбивства Бабченка Громадському з власних джерел стало відомо, що В'ячеслав Пивоварник найімовірніше проживає зараз в Санкт-Петербурзі.

За даними СБУ, його точне місцеперебування встановлює слідство.

1 вересня в СБУ повідомили Громадському, що підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка — Бориса Германа —засудили до 4 років і 6 місяців в’язниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний агент зі «Шмайсером»: що треба знати про Бориса Германа 

Нагадаємо, смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався, заявили в СБУ. 

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

Суд назвав ім'я підозрюваного в організації замаху на журналіста Бабченка. Ним виявився Герман Борис Львович. На суді Герман назвав людину, яка у фонді Путіна відповідає за теракти в Україні. Це чоловік з іменем В'ячеслав Пивоварник. Йому заочно повідомили про підозру.

15 червня СБУ розповіла про нового фігуранта справи про замах на Бабченка — «громадянина Т.» — який, за даними відомства, керував групою осіб, що готувала замах на Бабченка. Ним виявився Тарас Стельмашенко. Адвокат Германа стверджує, що його підзахисний не знайомий зі Стельмашенком

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

Учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко 1 червня повідомив, що інсценування «вбивства» Бабченка допомогло слідству отримати список із 47 потенційних жертв, на яких планувався замах. Серед них, за даними ГПУ, була велика кількість журналістів.

5 червня видання «Страна.ua» з посиланням на власне джерело опублікувало список з 47 журналістів, громадських активістів та культурних діячів, на яких нібито готувався замах у межах «справи Бабченка». Тоді СБУ відкрила кримінальне провадження через розголошення «списку 47». В СБУ зазначили, що «відповідні дані будь-кому, у тому числі автору публікації вищезгаданого інтернет-ресурсу на розголошення зазначених відомостей органом досудового розслідування та процесуальним керівником не надавалися». 

Президент Петро Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Поділитись: