Війна / Крим

Командир захопленого РФ українського катера «Бердянськ» відмовився свідчити у суді — адвокат

Ілля Новіков
Війна/Крим/Командир захопленого РФ українського катера «Бердянськ» відмовився свідчити у суді — адвокат
Зберегти
Вигляд
Роман Мокряк, командир українського катера «Бердянськ», захопленого Росіє біля Керченської протоки, заявив слідству, що не буде давати російському суду жодних свідчень, поки його підлеглі не будуть звільнені. Крім того, Мокряк вимагає поводитись із ним та його екіпажем як з військовополоненими, повідомив адвокат Ілля Новіков.

«Командир катера «Бердянськ» Роман Мокряк сьогодні заявив слідству, що вимагає звертатися з собою і зі своїм екіпажем як з військовополоненими, і що він не буде давати російській владі жодних свідчень, поки його підлеглі не будуть звільнені», — повідомив адвокат.

За його словами, командир вважає, що він сам несе відповідальність за те, що відбувається на борту, а оскільки екіпаж виконував його накази, відтак не може бути притягнутий до жодної відповідальності.

Зазначимо, наразі невідомо, чи захищає Новіков у суді Мокряка особисто. Водночас 10 грудня адвокат заявляв, що планує взяти захист моряка.

Раніше командир групи українських кораблів, захоплених Росією, Денис Гриценко заявив, що не визнає провину у незаконному перетині кордону Росії. 

5 грудня стало відомо, що троє українських моряків, які були поранені під час атаки росіянами українських кораблів, перебувають у лікарні слідчого ізолятора №1 по Москві, так званої «Матроської тиші». Двом військовослужбовцям накладений гіпс, під час нападу РФ вони дістали осколкові поранення.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Хотів дочекатися кінця війни і тоді піти на пенсію»: історія полоненого моряка буксира «Яни Капу»

Раніше Денісова повідомила, що російська омбудсменка Тетяна Москалькова заявляє, що двоє з поранених українських моряків вжевиходять на прогулянки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Нагадаємо, при виході з Керченської протоки російські кораблі відкрили прицільний вогонь по українських кораблях, які вже поверталися до Одеси, так і не отримавши інформації про можливості проходження через протоку. РФ захопила в полон 24 українських військовослужбовців. Троє з них дістали поранення. Українців звинуватили в незаконному перетині кордону РФ (ч. 3 ст. 322 КК Росії, покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років). Усі полонені були заарештовані так званим «судом» у Криму, їх перевезли до московських слідчих ізоляторів «Лефортово» і «Матроська тиша».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

26 листопада Верховна Рада підтримала запровадження воєнного стану у 10 областях України у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як в Україні впроваджують воєнний стан (ОНЛАЙН)

30 листопада Україна обмежила в'їзд росіянам чоловічої статі віком від 16 до 60 років. Ця заборона діятиме на час воєнного стану, до 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України

2 грудня у Петербурзі відбулись акції на підтримку українських моряків, захоплених РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Пов`язані новини