Комітет Верховної Ради України у закордонних справах розгляне питання про звільнення глави Міністерства закордонних справ України Павла Клімкіна 1 липня.

Про це повідомила депутатка Ганна Гопко, глава Комітету.

Також Комітет розгляне призначення Вадима Пристайка на посаду глави МЗС України.

Депутати також обговорять ситуацію в Парламентській асамблеї Ради Європи. 

22 травня Зеленський призначив главу місії України в НАТО Вадима Пристайка заступником глави Адміністрації президента.

Після президентських виборів і перемоги Володимира Зеленського, Клімкін сам подав заяву про відставку з посади міністра закордонних справ Пізніше Зеленський вніс подання у Раду щодо звільнення глави МЗС, міністра оборони Степана Полторака та глави СБУ Василя Грицака. Комітет Ради підтримав звільнення Клімкіна з посади глави МЗС.

Але 6 червня Верховна Рада відмовилась звільнити Павла Клімкіна.

11 червня президент Володимир Зеленський підписав подання на звільнення Клімкіна і запропонував кандидатуру Пристайка.

У квітні 2014 року ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу і виключила її представників з усіх керівних органів асамблеї у зв`язку з анексією Криму. 26 червня 2019-го року ПАРЄ підтвердила повноваження російської делегації у повному обсязі. Після цього українська делегація покинула засідання. Разом із делегацією України представники Польщі, Литви, Латвії, Словаччини, Естонії і Грузії заявили, що їдуть додому за консультаціями.

Одночасно у Кремлі заявили, що РФ проігнорує вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо звільнення українських моряків, незаконно захоплених у листопаді 2018 року. Однак увечері того ж дня стало відомо, що Росія таки подала до Міжнародного трибуналу ООН з морського права звіт про виконання рішення щодо звільнення українських моряків і надіслала Україні ноту, в якій міститься пропозиція, аби Україна надала гарантії подальшого кримінального переслідування українських моряків відповідно до російського законодавства.

У МЗС України заявили, що вважають пропозицію неприйнятною і такою, що загострює спір між Україною та РФ.

Президент України Володимир Зеленський обурився діями міністра закордонних справ Павла Клімкіна, який, не порадившись із главою держави, відповів на ноту Російської Федерації. Клімкін же заявив, що МЗС не мав погоджувати із президентом ноту-відповідь Росії і опублікував відповідь України.

29 червня президент Росії Володимир Путін заявив, що звільнення українських військовополонених моряків не пов‘язані з поверненням російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи, вони можуть бути обміняні на громадян РФ.

Клімкін вважає, що існує загроза домовленостей між РФ та Європою «за спиною України».

Поділитись: