Зрив розслідування корупції на високому рівні, арешт посадових осіб з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і перехоплення файлів, викликають стурбованість з приводу відданості України боротьбі з корупцією.

У Державному департаменті США засудили конфлікт між Генеральною прокуратурою України та Національним антикорупційним бюро.

У заяві Держдепу йдеться про те, що зрив розслідування корупції на високому рівні, арешт посадових осіб з Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) і перехоплення файлів, викликають стурбованість з приводу відданості України боротьбі з корупцією.

«Ці дії, як видається, є частиною зусиль з підриву незалежних антикорупційних інституцій, яким надали допомогу США та інші країни. Вони підривають довіру громадськості й підривають міжнародну підтримку України», — ідеться в заяві.

«Для України є недоцільним боротися за своє тіло на Донбасі, якщо вона втрачає душу від корупції. Інститути по боротьбі з корупцією повинні підтримуватися, фінансуватися й захищатися», — сказав держсекретар США Рекс Тіллерсон.

Сполучені Штати закликали всі гілки українського уряду спільно працювати над викоріненням корупції із суспільного життя.

«Усунення корупції є ключем до досягнення стабільності, безпеки й процвітання для всіх українців», — додали в Держдепі.

ЧИТАЙТЕ: За що затримали агента НАБУ під прикриттям

29 листопада в Держміграційній службі заявили про затримання «агента» НАБУ Титункова під час спроби передачі хабара першому заступникові голови ДМС Діні Пімаховій. Чиновниця Держміграційної служби заперечує вимагання хабара в агента НАБУ

Керівники правоохоронних органів по-різному трактують цей інцидент: у Бюро заявляють про зрив важливої антикорупційної операції, а в Генпрокуратурі вважають неприпустимим те, що детективи сплановано провокували чиновницю ДМС на отримання хабара.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що генпрокуратура прослуховувала агента НАБУ. Директор НАБУ Артем Ситник після зустрічі з Луценком заявив, що нікого з НАБУ не затримають після операції в Міграційній службі. Водночас повідомлялося, що із сімома співробітниками НАБУ немає зв’язку. 

Президент Порошенко назвав конфлікт навколо НАБУ «латиноамериканським карнавалом».

Луценко пізніше також заявив, що агентів Національного антикорупційного бюро під прикриттям набрали на роботу з порушенням закону. НАБУ вважає заяви Луценка «наступом на незалежність органу».

4 грудня двох агентів НАБУ викликали на допит до прокуратури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ГПУ порушила закон при оприлюдненні даних агентів НАБУ — Transparency International Ukraine

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile