УКРАЇНА

Конкурс до Антикорсуду: 46% кандидатів до першої інстації мають суддівський досвід

17 вересня, 2018 14:02
УКРАЇНА/Конкурс до Антикорсуду: 46% кандидатів до першої інстації мають суддівський досвід
Зберегти
Вигляд
У конкурсі на посаду суддів до Вищого антикорупційного суду 46% кандидатів до суду першої інстанції мають суддівський досвід, серед кандидатів до апеляційної палати — 58, 9%.

У конкурсі на посаду суддів до Вищого антикорупційного суду 46% кандидатів до суду першої інстанції мають суддівський досвід, серед кандидатів до апеляційної палати — 58, 9%.

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

До першої інстації Вищого антикорупційного суду завки подали 89 кандидатів.

З 89 кандидатів 41— має суддівський досвід, 34 особи — є адвокатами або адвокатами із досвідом наукової роботи, 8 — науковцями. Досвід ще 6 кандидатів поки що не вдалося встановити із документів, оприлюдених Вищою кваліфікаційною комісією суддів.

Більшість кандидатів, які мають суддівський досвід, працюють або працювали в місцевих судах першої інстанції, ще 8 — в адміністративних та господарських.

До апеляційної палати Вищого антикорупційного суду завки подали 39 кандидатів.

З 39 кандидатів 23 мають  суддівський досвід, 10 осіб — адвокатський, 6 — науковий. Двоє кандидатів працювали у вищих судах, 6 — у апеляційних.

Станом на 18 годину останнього дня подачі заяв на посади суддів до Вищого антикорупційного суду документи подали 128 охочих.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

Зазначимо, що конкурс на посади суддів до Антикорупційного суду оголосили ще 2 серпня. Заявки почали приймати з 8 серпня, останній день подачі — 14 вересня.

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Пов`язані новини